Megkínlódott a Sportklub a Steauával a szezon nyitómeccsén

Dobos László 2024. szeptember 06., 21:21 utolsó módosítás: 2024. szeptember 06., 21:33

A vártnál nehezebben nyerte meg első idei hivatalos mérkőzését a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A kék-fehéreknek csak a mérkőzés hajrájában sikerült beütni a győztes találatot.

A végén Becze Tihamér lőtte be a győztes találatot. Fotó: Borbély Fanni

A 2024–2025-ös idény első mérkőzésén nem volt telt ház a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, a nézők csak az ülőhelyek felét foglalták el, nagyjából ezren voltak kíváncsiak a péntek esti összecsapásra.

Szoros volt a nem túl magas színvonalat hozó Sportklub–Steaua párharc, amelynek első két harmada egyformán 1–1-es döntetlennel zárult. A csíkiak vezettek 1–0-ra, de a bukarestiek kiegyenlítettek, majd a középső játékrészben a Steaua fordított 2–1-re, a második szünet előtt azonban a Sportklub kiegyenlített.

•  Fotó: Tămîrjan Róbert
Fotó: Tămîrjan Róbert

A harmadik felvonás második felében Becze Tihamér találatával újra átvette a vezetést a Sportklub (3–2), a vége előtt 17 másodperccel pedig időt kért, és kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre a fővárosi katonacsapat, de a taktika nem jött be.

A kék-fehéreknél érződött, hogy a bajnoki rajt előtt nem volt egyetlen felkészülési mérkőzésük sem. A két csapat szombaton 18.30-tól újra megmérkőzik egymással, helyszín újra a Vákár Lajos Műjégpálya lesz.

Jégkorong, román felnőtt bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 3–2 (1–1, 1–1, 1–0).

Gólszerzők: Péter Balázs (15.), Fodor Csanád (40.) és Becze Tihamér (55.), illetve Lauris Bajaruns (19.) és Aleksandrs Novikovs (33.).
Kapura lövések: 39–16.
Büntetőpercek: 6–10.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Péter Balázs, Részegh Tamás, Rokaly Szilád (első sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Becze Tihamér (második sor); Kristó Csongor, Bajkó Csongor, Bíró Gergő, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (harmadik sor); Kovács Előd, Eduard Cășăneanu, György Szilárd, Márton Botond, Silló Arnold (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző).
Bukaresti Steaua: Makszim Szamankov, Adorján Örs, (kapusok) – Raul Jakob, Dominik Tejnor, Lauris Bajaruns, Mihai Georgescu, Aleksands Novikovs (első sor); Orbán Szilárd, Tódor Csaba, Andrei Vasile, Adrian Irimia, Antal Alfréd (második sor); Florin Creangă, Georgi Agafonov, Robert Timaru, Mircea Constantin, Andrei Filip (harmadik sor); Andrei Grabari-Diaconescu, Rareș Nedelcu, Buda Gábor (negyedik sor). Stáb: Ioan Timaru (vezetőedző), Răzvan Lupașcu (másodedző), Dănuț Șora (fizioterapeuta), Jan Stanciu (felszerelés menedzser).
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Csomortáni Zsolt, illetve Simon Roland és Szabó László.