Megint lecsapott a GYHK mumusa

Gergely Imre 2020. október 06., 22:28 utolsó módosítás: 2020. október 10., 14:27

Most már tényleg kijelenthető: a Gyergyói Hoki Klub mumusa a Vasas. Az elmúlt szezonokban is megtörtént, hogy a jobb kerettel rendelkező GYHK-t le tudta győzni a fiatal ellenfél, és ezt most is összehozták.

Fotó: Vasas Attila

A Vasas fiataljainak letámadásával nem nagyon tudott mit kezdeni a GYHK a mérkőzésen, nemigazán állt össze a játék, sok volt az elveszített korong, amiből a Ladányi legénység veszélyes lövéseket tudott a Ruczuj által védett kapura küldeni. Egy ilyen lehetőségből meg is szerezte a vezetést az Opten Vasas, a 4. perc elején Seregély lövése kötött ki a gyergyói kapuban.

A 7. percben emberhátrányba kerültek a piros-fehérek, amiből két gól is született. Előbb Koskiranta fülelt le egy keresztpasszt, és átrobogva a pályán St-Amant elé tálalt, aki egyenlített, de a középkezdés után szinte azonnal Szalma visszaszerezte a vezetést a házigazdáknak.

Ezt követően kétszer is emberelőnybe került a gyergyószentmiklósi csapat, de ezeket nem sikerült kihasználni.

A helyzet a második harmadban sem javult. Hiába az erősebb keret, a játékrelációk nem működtek a GYHK-nál, de így is meghökkentő volt, hogy a 31. percben már három góllal vezetett az Opten Vasas Szalma és Németh találatával. Ekkor időt kért a gyergyóiak stábja, hogy felrázza a legénységet, és St-Amant második góljával sikerült is egyet faragni a hátrányból, de

igazából ezt leszámítva nem sok oka volt az örömre az eredmény ellenére is hangos gyergyói szurkolóknak.

Az utolsó húsz perc sem hozott érdemi változást, gólokat sem. Maradt a végéig a kétgólos Opten Vasas előny.

Erste Liga alapszakasz:
Opten Vasas–Gyergyói Hoki Klub 4–2 (2–1, 2–1, 0–0).
Gólszerzők: Seregély Máté (4.), Szalma Zsolt (8. és 24.), Németh Árpád (32.), illetve Shawn St-Amant (8., és 37.).
Kiállításpercek: 22–6 (ebből Czakó Barnának 10 perc fegyelmi).
Kapura lövések: 36–47.