Zsinórban harmadszor játszott világbajnoki döntőt a svájci jégkorong-válogatott, története során pedig hatodszor állt az aranyérem kapujában. Most sem sikerült átlépnie a küszöböt.
Vasárnap este hatvan perc alatt nem született gól, a házigazda kapujában Genoni, a túloldalon pedig Annunen is hibátlan teljesítményt nyújtott. A finnek ugyan betaláltak még az első harmadban, de a játékvezetők magas bot miatt érvénytelenítették a gólt, a svájciak pedig két percnyi kettős emberelőnyt sem tudtak kihasználni.
Jöhetett a hosszabbítás, amelynek tíz perce alatt mindkét csapat kapuvasig jutott. Végül Helenius addig „cipelte” a korongot, míg váratlanul lövésre szánta el magát, és ezzel összetörte a svájciak álmait.
A finnek történetük ötödik világbajnoki címét szerezték meg, és 2022 után ismét felültek a hokivilág trónjára.
Kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni – mondja a régi bölcsesség –, de Svájcnak ez most mégis sikerült. Miután egy évvel korábban az Egyesült Államokkal szemben veszítették el a döntőt hosszabbításban 1–0-ra, ezúttal Finnország ellen jártak ugyanígy.
A bronzmérkőzésen Norvégia sporttörténelmi sikert aratott Kanada legyőzésével. Crosbyék hiába lőttek kétszer annyiszor kapura, mint az első érmükért hajtó norvégok, az 59. percben még 2–0-ra vezettek. Ekkor azonban Thomas szépített, majd nyolc másodperccel a rendes játékidő vége előtt az egyenlítő gólt is megszerezte. A ráadásban aztán Steen lódult meg egy társával, és nem a passzt választotta, hanem a lövést: megszerezte az aranygólt, amely Norvégiát története során először emelte a világbajnokság dobogójára.
Döntő: Finnország–Svájc 1–0 (hosszabbítás után).
Bronzmérkőzés: Norvégia–Kanada 3–2 (hosszabbítás után).
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Első hazai mérkőzését játssza a hétvégén az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a Szuperliga 2026–2027-es idényében. A második fordulóban a csíkiak az FCSB-t, a sepsiszentgyörgyiek a Kolozsvári U-t fogadják, a vasárnapi találkozók egy órával korábban kezdődnek.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!