Megerősítette harmadik helyét a Sportklub

Dobos László 2021. február 06., 21:11 utolsó módosítás: 2021. február 06., 21:28

Egygólos hátrányból fordítva 4–2-es győzelmet aratott szombaton este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi kék-fehérek hazai pályán az Újpest együttesét győzték le.

A 2020–2021-es szezon harmadik alapszakaszbeli Sportklub–Újpest meccsén harmadszorra nyertek a csíkiak Fotó: Pinti Attila

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első játékrész, amelyben bár többet próbálkozott a Sportklub, gólt mégis a vendégek értek el, az amerikai-horvát Perkovich találatával az első húsz perc után 1–0-ra vezetett az Újpest.

A második harmad elején fordítottak a csíkiak, Combs előbb emberelőnyös szituációban (1–1), majd öt az öt ellen volt eredményes (2–1).

A játékrész a székelyföldiek kétgólos előnyével zárult, a harmadik csíki gólt a liga kanadai táblázatát vezető Becze Tihamér lőtte kettős emberelőnyben (3–1).

A harmadik harmad első felében egyik csapat sem tudott betalálni, az 53. percben azonban az Újpestnek sikerült gólra váltania emberelőnyét, Selan találatával a vendégek feljöttek egygólos különbségre (3–2), de

a Sportklub szűk két perccel a vége előtt, szintén egy emberelőnyös góllal, Blackwater találatával visszaállította a kétgólos előnyt (4–2).

A házigazdáknál az idegenlégiósok közül ezúttal Szamankov (kapus), Loginov és Tousignant pihent, míg Adorján (kapus), Flinta, Gecse, Részegh és Taratuhin sérülés miatt nem léphetett pályára. Az Újpest együttesénél – különböző okok miatt – hiányzott Rajna, Szécsi, Benk, Bodó, Just, Sikorcin és Szabad.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 4–2 (0–1, 3–0, 1–1).
Gólszerzők: John Anthony Combs (21. és 27.), Becze Tihamér (35.) és Judd Blackwater (59.), illetve Nathan Daniel Perovich (5.) és Maks Selan (53.).
Kapura lövések: 43–28.
Büntetőpercek: 6–12.
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Rédai Botond, illetve André Attila és Bandi Csaba.