A 2008-ban életre hívott tornán, a MOL Ligában rögtön székely, pontosabban csíkszeredai döntőt rendeztek, az azóta megszűnt HC Csíkszereda a három győztes meccsig tartó finálét söpréssel húzta be a Sportklubbal szemben. A torna második aranyérmese a Budapest Stars lett, miután az Újpestet legyőzte 2010 tavaszán.
A csíki kék-fehérek egy év szünet után ismét döntőt játszottak, és a Dunaújvárosi Acélbikákat (akkori nevén DAB-Docler) a már négy nyertes meccsig tartó párharcban 4–1-re verték. A csíki szurkolók két év múlva, a 2012–13-as szezonban ismét a fináléban szoríthattak kedvenceiknek, ám itt a DAB-Docler visszavágott a korábbi vereségért és megvédte címét – a 2011–12-es szezonban is a dunaújvárosiak nyertek, miután 4–0-ra verték a Miskolci JJSE-t.
A 2013–14-es kiírásban játszotta első döntőjét a Brassói Corona, az Érsekújvári Nové Zámky volt az ellenfél és a szlovákiai csapat behúzta az aranyérmet. A következő négy szezonban pedig a DVTK Jegesmedvék uralták a MOL Ligát, négy döntőt játszottak, hármat behúztak, az Erste Ligára átnevezett sorozat első fináléját 2018-ban a Budapesti MAC-cal szemben veszítették el.
A következő szezonban csatlakozott a sorozathoz a Gyergyói Hoki Klub, a csíkiak pedig megszakították a magyarországi csapatok uralmát, és bejutottak a 2018–19-es kiírás döntőjébe, ám itt nem tudták tartani a Ferencvárosi TC által diktált iramot, a Fradi 4–1-gyel nyerte első Erste Liga-aranyát. A következő szezonban a koronavírusjárvány miatt a rájátszást félbeszakították. A Ferencvárost és a Csíkszeredát egyaránt az Erste Liga győztesének, a Gyergyói HK-t és az UTE-t bronzérmesnek nyilvánították.
Sportklub-dupla következett, a kék-fehérek 2020–21-ben a Brassói Coronát 4–2-re, 2021–22-ben pedig a Ferencvárost 4–1-re verték a fináléban, ligagyőzelmeik számát pedig négyre emelték.
Az aranyérmesek közé a 2022–23-as szezonban feliratkozott a Gyergyói Hoki Klub, amely az eddigi egyetlen hétmeccses döntőben verte a Fradit, tavaly pedig a Brassói Corona ért révbe, miután az FTC-t söpréssel, 4–0-val győzte le.
Itt tartunk tehát, a tizenhetedik finálénál: a Sportklub a nyolcadik döntőjében az ötödik aranyérméért harcol, a Gyergyói HK pedig a második fináléját is trófeára váltaná.
Csütörtökön 18.30-kor a Vákár Lajos Műjégpályán következik a párharc hatodik meccse. Ha a GYHK nyer, aranyérmes, ha a Sportklub, akkor szombaton lesz a mindent eldöntő hetedik találkozó Gyergyószentmiklóson.
A két Hargita megyei csapat erősségét és a párharc kiegyenlítettségét is az mutatja, hogy ez mindössze az ötödik olyan döntő, amin legalább hat találkozó kellett ahhoz, hogy az aranyérem gazdára találjon.
És a végére még egy érdekesség, az eddigi tizenhét szezonban nyolc alkalommal az alapszakaszgyőztes megszerezte a trófeát, kilencszer pedig más csapat emelhette magasba – hat alkalommal pedig az alapszakaszgyőztes a döntőbe se jutott be.
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!