Másodszorra a Brassónak kedvezett a hosszabbítás, egyenlített a GYHK ellen

Gergely Imre 2023. március 06., 21:26

Döntetlennel zárult a rendes játékidő a Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona Erste Liga elődöntő második meccsén is. A GYHK hétfőn kétgólos hátrányból állt talpra, végül a vendégek örülhettek. 1–1 az állás összesítésben.

A végletekig kiélezett volt ezúttal is a csata Fotó: Szász Adorján/GYHK

Ezúttal nem kellett 59 percig várni az első gyergyói gólra, egy remek összjáték után Orbán vágta Polc mögé a korongot. A brassóiak Kóger találatával válaszoltak (1–1).

Megvolt a lehetőség, hogy már az első szünet előtt újra vezetést szerezzen a GYHK, de sem kettős előnyből, sem szimpla fórból nem jött össze az újabb találat. Így döntetlen állt az eredményjelzőn 20 perc után.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A második harmad a vendégeké volt, vagy inkább a gyergyóiak nem találták magukat. Ez két góllal mutatkozott meg az eredményben. Valchar és Gajdó Balázs is váratlan lövéssel mattolta Rinnét (1–3).

Lehetett volna több is, de a finn kapus védett egy büntetőlövést, és sikerült kibekkelni egy kettős emberhátrányt is. Aztán a piros-fehérek előtt is adódott egy ilyen lehetőség, de ők sem éltek vele.

A következő húsz percben azonban már a Gyergyói Hoki Klub diktálta a tempót. Sárpátki szépített, majd Császár belőtte az egyenlítő találatot. 3–3 lett, felrobbant a csarnok.

Ezután is ment előre a Szilassy legénység de a rendes játékidőben nem jött össze a negyedik gól. Ahogy egy nappal korábban úgy most is hosszabbítás következett.

Ez sem tartott hosszú ideig, a második percben még kontrából Van Wormer belőtte a negyediket.

4–3-ra nyert a Corona, ezzel kiegyenlítette az elődöntős párharcot. Folytatás csütörtökön Brassóban.

Jégkorong Erste Liga elődöntő második mérkőzés:

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 3–4, hosszabbításban (1–1, 0–2, 2–0, 0–1).
Gólszerzők: Brance Orbán (4. perc), Sárpátki Tamás (43.), Császár Hunor (45.) illetve Kóger Dániel (12.), Radim Valchar (24.), Gajdó Balázs (33.), Van Wormer (62.).