Másodjára is sima felcsíki győzelem az alsóházban

Gergely Imre 2021. április 17., 14:51 utolsó módosítás: 2021. április 17., 14:55

Lezajlott a második Sapientia U23–Sportul Studențesc mérkőzés is a romániai jégkorongbajnokság alsóházi rájátszásában. A felcsíki csapat ezúttal is magabiztosan húzta be a győzelemért járó pontokat.

Hat gólnak örülhettek a sapisok Fotó: Pinti Attila

A mérkőzést ezúttal a zöld-fehér fiatalok otthonában, Csíkkarcfalván rendezték, és az erőviszonyokat ismerve előre borítékolható volt a hazai győzelem.

Az első gólra a 14. percig kellett várni, amikor Márk Róbert a kék vonalról lőtt a bukarestiek ketrecébe. A második harmad első percében jött a második, Róth talált be remek cselek után. Ivácsony növelte e különbséget a játékrész végén, így a Sapientia U23 3–0-ás előnnyel várhatta a harmadik harmadot.

Nem volt ez egy szép mérkőzés, a Sportul játékban nem ért el a Sapientia szintjére,

és ezt számtalan a sportszerűség határán mozgó, szurkálással, ütéssel, ütközéssel igyekeztek kompenzálni a vendégek, amire több esetben hasonlóan válaszoltak a hazai játékosok is.

Ennek megfelelően sok volt a kiállítás is, és egy ilyen emberhátrányos helyzetben ellentámadásból megszületett a szépítő találat is. Erre válaszul egy sakk-mattra kijátszott helyzetből Róth alakította újra 3 gólosra a különbséget. A különbség a mérkőzés végéig négyre nőtt, Márton és Kristó is eredményes volt, a túloldalon Fetes Norbert is betalált egyszer az egyébként ezúttal is kiválóan védő Elekes kapujába.

A Sapientia U23 6–2-re nyert tehát, és két mérkőzésük van még hátra ebben a szezonban.

Jövő héten kedden Csíkkarcfalván, pénteken Brassóban csapnak össze a Steauával. Tét az 5. hely.

Romániai jégkorongbajnokság alsóházi rájátszás
Sapientia U23–Sportul Studențesc 6–2 (1–0, 2–0, 3–2)
Gólszerzők: Márk Róbert (15. perc), Róth Zoltán (21., 51.), Ivácson Alfonz (40.), Márton Koppány (54.), Kristó Csongor (60.), illetve Andrei Buleandra (50.), Fetes Norbert (58.)