Második meccsén is simán verte a Sportklub a galaciakat

Dobos László 2023. december 13., 20:53 utolsó módosítás: 2023. december 13., 21:20

Szerdán este is simán győzte le a Csíkszeredai Sportklub a Galaci CSM együttesét a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A kedd esti 12–1-et szerdán este egy 7–1 követte.

Ezúttal sem lehetett kérdés a győztes kiléte. Korábbi felvétel Fotó: Borbély Fanni

A keddi meccshez hasonlóan szerdán este sem voltak sokan kíváncsiak a Vákár Lajos Műjégpályán megrendezett találkozóra, úgy tűnik a nagy különbségű győzelmek nem vonzzák a csíki hokidrukkereket.

A Sportklub az elejétől magas iramot diktálva beszorította saját harmadába a galaciakat, akiknek ezúttal is csak egy szépítő gólra futotta. Az Al-Duna parti város csapatának szakvezetése – akárcsak egy nappal korábban – két harmad után kapust cserélt, Onodi Ottó helyét Szopos Magor vette át.

A december 19-ére tervezett Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub Erste-ligás mérkőzés beszámít a román bajnokságba is.

Romániai felnőtt jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM 7–1 (2–0, 4–0, 1–1).
Gólszerzők: Becze Tihamér (9. és 43.), Aidan Brown (14.), Jeremy Welsh (23.), Cody Milan (35. és 38.), Rokaly Szilárd (40.), illetve Mircea Constantin (44.).
Kapura lövések: 47–14.
Büntetőpercek: 6–8.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Rédai Botond, illetve Rácz Szilárd és ifj. Szabó László

Sportklub: Ambrus Levente, Simó Ábel (kapusok) – Troy Rutkowski, Karel Kubát, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd, Péter Balázs (első sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Aidan Brown, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Georgi Agafanov, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád, Jeremy Welsh, Sofron István (harmadik sor); Reisz Áron, Becze Tihamér, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Kevin Constantine.
Galaci CSM: Onodi Ottó, Szopos Magor (kapusok) – Hildebrand Szabolcs, Cătălin Berdilă, Alekszej Baszkov, Benedek Roland, Mircea Constantin (első sor); Olekszander Alekszandrov, Konsztantyin Csernyuk, Silló Huba, Vladislav Teamriuc, Raul Maftei (második sor); Szőcs Attila, Ráduly Norbert, Danalizi Vilmos Gergő, Andrei Buleandra, Ráduly Szabolcs (harmadik sor); Jevgenyij Jemeljanenko (negyedik sor). Vezetőedző: Július Pénzeš.