„Kár érte” – így kezdte a nyilatkozatát Láda Balázs, a miskolciak edzője, majd a részletekbe menve így értékelt: „A szezon eddigi legjobb első harmadát produkáltuk. Mind a két csapat magas tempóban játszott, látványos és izgalmas első harmad volt. A második harmad már nem tetszett annyira. Belementünk az oda-vissza játékba és nem is találtuk a megfelelő iramot. Letámadásunk nem volt jó, nagy volt a távolság a csatárok és a hátvédek között. Ekkor még fegyelmezettek voltunk, ezért tudtunk kialakítani nagy helyzeteket.
Mindenki megpróbált megtenni mindent, de ilyenkor kell higgadnak maradni. főleg emberelőnyös játékosként. A végén nem tudtuk kilőni a korongot, egy friss emberük érkezett, ez volt az egyetlen ilyen helyzetük a meccsen, ők éltek vele. Megyünk tovább, nem túl mélyen, nem túl magasan. Négy sorral játszottunk, bírni fogjuk, ugyanilyen határozottan kell kezdeni.”
A gyergyóiak edzője szerint az ilyen szoros meccsek tetszenek a szurkolóknak. „Ez a rájátszás, ennek ilyennek kell lennie. A szoros meccsek jók a szurkolóknak. A rájátszás a győzelmekről szól, nem számít, hogy hogyan szerzed meg. Örülünk a győzelemnek, ezért jöttünk ide. Mind a két csapat nagy energiát fektetett ebbe a meccsbe és a helyzetek kialakításába, a kapusok kiválóan teljesítettek. A végén pedig Janne nagyszerű egyéni megmozdulással szép gólt lőtt, ami győzelmet jelentett számunkra.
Most a regeneráció jön és készen állunk majd a holnapi meccsre” – összegzett.
A négy nyert mérkőzésig tartó párharcban Gyergyói Hoki Klub 2:1-re vezet. A következő összecsapás pénteken 19.30-tól lesz, ismét Miskolcon.
Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések
Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 2–0 (2–0, 0–0, 0–0). Az állás: 2:1, a Csíkszereda javára.
Miskolci DVTK Jegesmedvék–Gyergyói HK 0–1 (0–0, 0–0, 0–1). Az állás: 2:1, a Gyergyó javára.
FTC-Telekom–Brassói Corona 2–5 (0–0, 1–3, 1–2). Az állás: 2:1, a Brassó javára.
Újpesti TE–Budapest JAHC 1–2 – kétszeri hosszabbítás után (0–0, 0–1, 1–0, 0–0, 0–1). Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3–0 a BJAHC javára.
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket – mondta a Tisza Párt elnöke vasárnap Budapesten, a Hungexpo területén tartott évértékelő beszédében.
A Plaha című tíz részes tévésorozat a szó metaforikus értelmében hidegre teszi közönségét. Pontosan úgy, ahogy a moldovai (vagy román, emlékezzünk csak Sorin Ovidiu Vîntura és társaira) maffiaállam konkrétan hidegre tette az ország népét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!