Nem született meglepetés a női jégkorong-bajnokságban, a két legerősebb együttes, a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey és a Csíkszeredai Sportklub végzett az alapszakasz első két helyén, ez a két együttes vívhatja a döntőt. A bronzérmeért a Felcsíki Márton Áron HK és a Bukaresti Sportul Studențesc meccsel majd. A kiírás szerint a mindkét helyosztó az egyik csapat második győzelméig tart.
Hivatalossá vált, hogy a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Csíkszeredai Sportklub finálé első felvonását március 1-jén rendezik Gyergyószentmiklóson, a másodikat pedig egy nappal később a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán. Ha szükség lesz a harmadik összecsapásra, akkor annak újra Gyergyószentmiklós adna otthon, március 3-án.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!