A háromszéki alakulat közösségi oldalán közölte, hogy a következő szezonban is marad Vitali Karamnov és Alexander Bolshakov. Előbbi az elmúlt idény legeredményesebb védője, 37 pontot szerzett a román bajnokságban, utóbbi korábban két évet játszott Ukrajnában, ahol ezüst- és aranyérmet is nyert.
A Sapienta U23-tól érkezett Béres Szilárd, tehát egy székely kapussal bővült az Ágyúsok kerete. Megszerezték a Molnár testvérek, Zsombor és Zoltán játékjogát is, akik a román válogatottban is alapembernek számítanak. Zsombor az elmúlt tizenegy évben összességében 446 meccset játszott le az Erste Ligában, ezeken 70 gólt és 109 asszisztot jegyzett. Zoltánnak az elmúlt időben volt egy csuklósérülése, emiatt ebben a szezonban kevesebb mérkőzésen kapott szerepet. A legutóbbi kilenc Erste Liga kiírásában 327 találkozón kapott lehetőséget, ezt 26 találattal és 37 előkészítéssel hálálta meg.
Változatlanul Pelle Torstensson marad az együttes edzője, igaz, több feltételt is szabott a klubvezetésnek: szeretné, ha szűkebb játékoskerettel, minőségibb jégkorongozókkal vágnának neki a következő idénynek.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
Hivatalos bejelentés nem történt, és sokáig a Peco-online.ro ármonitor sem mutatta, de szerda reggel néhány töltőállomásán csökkentette az üzemanyagok árát a piacvezető Petrom.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
További híreink: az időnket is ellopják – 23 órás lesz a vasárnap; az üzemanyagárak pedig elszabadultak, de a gazdákat legalább megmentené egy rendelet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!