Jó hír, hogy habár ideiglenesen is, de engedélyezték a romániai klubok részvételét a magyarországi felnőtt-, utánpótlás- és női bajnokságokban.
A választásokat megelőzően a múlt héten a székelyföldi pályázatok többségét elutasították, és számos klub szavazati jogát is felfüggesztették, mert felkerült az adósok listájára. Az erdélyi klubok közös elnökjelöltjének, a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát vezető Nagy Attilának a jelöltségét formai okokra hivatkozva már korábban elutasította a szövetség elnöksége.
Megkeresésünkre elmondta, hogy habár több klub is törlesztette adósságát a szövetség felé, végül nem kaptak szavazati jogot a közgyűlésen, mivel szerintük tartozásukat nem fizették ki időben. „A gyűlést megelőzően nagy viták voltak arról, hogy ki szavazhat és ki nem. Habár a székelyföldi klubok kifizették az adósságaikat, nagyjuk nem vehetett részt a szavazáson, végül a Gyergyószentmiklósi SK részvételét engedélyezték.
– mondta Nagy Attila.
A jégkorongszövetség vezetőségi tagja maradt Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke. „Olyan kevesen maradtak, hogy nagyon nem is volt kire szavazni. Fontos dolog, hogy habár ideiglenes engedéllyel, de elértük, hogy a romániai csapatok indulhatnak a jégkorong Erste Ligában, illetve a magyarországi ifjúsági és női bajnokságokban egyaránt” – nyilatkozta Hodos László.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!