Már a Gyergyói HK sem hibátlan a román hokibajnokságban

Gergely Imre 2022. november 08., 21:48 utolsó módosítás: 2022. november 09., 09:43

A Galaci CSM jobb helyzetkihasználásával győzni tudott az öt alapjátékosát nélkülöző Gyergyói Hoki Klub vendégeként kedden este. A sok gólt hozó összecsapás után már a GYHK sem makulátlan a honi bajnokságban.

A Duna partiak megakasztották a székelyföldieket Fotó: Szász Adorján, GYHK

Fejes Nándor, Vincze Péter, Sárpátki Tamás, Császár Hunor és Szigeti Ákos a magyar válogatottal készül a következő hétvégi Sárközy Tamás emléktornára, illetve az edző, Szilassy Zoltán is tagja a nemzeti együttes stábjának – így nélkülük kellett pályára lépnie kedden a gyergyóiaknak.

Az épphogy három sorral szereplő piros-fehérek az első harmadot még megnyerték, Nazarov góljára Haaranen válaszolt, majd rögtön ezután Orbán is betalált, de a második harmad nagyon rosszul jött ki a házigazdáknak. A galaciak zsinórban háromszor is bevették Demeter ketrecét, és hiába lőtt emberhátrányban szépségdíjas gólt Haaranen, egy ugyanilyen mesteri találattal kettős emberelőnyben Csernyuk ismét kétgólosra növelte a különbséget.

Fotó: Szász Adorján, GYHK

Nem mondható az, hogy a piros-fehérek alárendelt szerepet játszottak volna, de míg a rutinos oroszok hidegvérrel kihasználták a lehetőségeiket, a túloldalon Onodiban minden próbálkozás elakadt. Az utolsó húsz percben már négygólos különbséget is mutatott az eredményjelző, de az utolsó percekben Bodó, egy galaci kiállítás és kapuslehozatal után 6 a 4 elleni akcióban Tranca is betalált, így alakult ki az 5–7-es végeredmény.

A két csapat szerdán 18 óra 30 perctől újra összecsap.

Romániai jégkorongbajnokság

Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 5–7 (2–1, 1–4, 2–2).
Gólszerzők: Matias Haarnaen (18. és 37. perc), Brance Orbán (18.), Chris Bodó (59.), Daniel Tranca (60.), illetve Jurij Nazarov (14.), Konsztantin Csernyuk (24,. 37., 49.), Artyem Szurszov (28.), Alekszander Nyezsnamov (33.), Vitalij Kiricsenko (55.).
Kapura lövések: 51–42.
Kiállításpercek: 14–8.