„Szeretnék köszönetet mondani a nagyszerű, szenvedélyes hazai szurkolótábornak és azoknak a szurkolóknak is, akik az idegen pályákon támogatták a csapatot, mindent beleadva. Ez valóban hozzájárult a csapat energiaszintjéhez, erejéhez. A dobok, éneklés, tapsolás és természetesen a csokoládédobálás új és szórakoztató élmény volt számomra. És köszönöm azoknak is, akik rám dudáltak az autóikból a városban, és integettek, jelezve a biztatásukat, amikor a pálya felé sétáltam” – írja a kanadai szakember.
Cameron megemlíti levelében a gyergyószentmiklósi a csarnok munkatársait, az egészségügyi személyzetet, a csapatbuszt vezető sofőröket, a szálloda személyzetét, ahol lakott, és említi az éttermet is, ahol élelmezéséről gondoskodtak és ahol megszerettették vele a leveseket.
Christopher Hamell segédedzőt, a szakmai stáb tagjait, akik lelkesen és kitartóan végezték a feladatukat, hogy jobbá tegyék a közös munkát minden nap. A játékosoknak azért mond köszönetet, mert kemény munkájuk, lelkesedésük, szellemük és szenvedélyük miatt minden nap jó kedvvel dolgozhattak. A fiúknak még köszöni, hogy elfogadták azokat a beceneveket, amelyeket ő adott számukra.
Természetesen köszönetet mond a Gyergyói Hoki Klub vezetőinek és az menedzsmentnek is akik támogatása és erőfeszítései nélkül nem lett volna lehetséges, amit együtt elértek – szögezi le.
Malcolm Cameron és Cristopher Hamell a GYHK mellett a Fox Hockey Klub női jégkorongcsapatnak munkáját is irányította önkéntesen. Nekik is szól a köszönet azért, hogy lehetővé tették, hogy azt is csinálhassák, amit legjobban szeretnek: a jégkorong tanítását.
Az edző úgy értékeli, óriási szezonja volt a gyergyószentmiklósiaknak. Döntőt játszottak a Román Kupában, a középszakaszt 8–0-s összesítéssel veretlenül zárták, és ünnepelhettek a klub történetének első sikerrel megvívott Erste Liga rájátszás párbaja után is.
„A fogadtatásunk, az ünneplés a város végén a benzinkútnál: lenyűgöző érzés volt, felejthetetlen élmény” – fogalmaz Malcolm Cameron.
Folytatja-e a munkát a piros-fehéreknél Malcolm Cameron? – tettük fel a kérdést Bereczky Szilárdnak, a Gyergyói Hoki Klub menedzserének. A következő választ kaptuk: „A Gyergyói Hoki Klubnál már zajlik a 2020–2021-es idény csapatának összeállítása. Ennek része természetesen a vezetőedző, a szakmai stáb is. Szerződések hosszabbításáról, illetve újak megkötéséről is folyamatban vannak a tárgyalások. A csapatépítéssel kapcsolatos információkat később fogunk közölni.”
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!