Lőtt gól nélkül lett utolsó Klagenfurtban a magyar jégkorong-válogatott

Dobos László 2023. december 16., 09:24

A negyedik helyen végzett a magyar férfi jégkorong-válogatott a klagenfurti Ausztria Kupán, miután 2–0-ra kikapott az olasz csapattól.

Küzdöttek a magyarok, de lőtt gól nélkül fejezték be a tornát Fotó: Facebook/Magyar Jégkorong

Don MacAdam szövetségi kapitány együttese csütörtökön 3–0-s vereséget szenvedett a házigazdák csapatától, így lőtt gól nélkül térhetnek haza.

Az ausztriai tornán részt vevő keretnek négy csíkszeredai születésű játékos volt a tagja: Fejes Nándor, Mihály Ákos, Sárpátki Tamás és Szigeti Ákos, másodedző pedig Gyergyószentmiklós legújabb díszpolgára, Szilassy Zoltán.

Az elit vb-n is járt válogatott 2023-ban 26 mérkőzést vívott, négyet nyert meg és 22-szer kikapott. A klagenfurti tornát a házigazda osztrákok nyerték, miután a döntőben hosszabbításban legyőzték a lengyeleket. Az aranygólt Benjamin Baumgartner ütötte a ráadás harmadik percében.

A magyar és a romániai jégkorong-válogatottat is felvonultató divízió 1/A jelű világbajnokságot 2024. április 28. és május 4. között rendezik az olaszországi Bolzánóban.

Eredmények, Ausztria Kupa (Klagenfurt):
A 3. helyért: Olaszország–Magyarország 2–0 (1–0, 0–0, 1–0),
gólszerzők Morini (16.) és Brunner (57.).
A döntőben: Ausztria–Lengyelország 1–0 – hosszabbítás után (0–0, 0–0, 0–0, 1–0),