Leo Gudas visszatért az Erste Ligába

Székely Sport , MTI 2020. december 06., 18:29 utolsó módosítás: 2020. december 06., 18:37

A cseh Leo Gudas, a Csíkszeredai Sportklub korábbi mestere lett a jégkorong Erste Ligában sereghajtó Dunaújvárosi Acélbikák vezetőedzője.

Dunaújvárosban folytatja edzői karrierjét Fotó: Gecse Noémi

A klub vasárnapi közleményében jelezte, hogy a Csíkszeredai Sportklub korábbi cseh mestere – akinek fia, Ratko Gudas NHL-es sztár – már munkába is állt, és a legfontosabb feladatának a védelem stabilizálását tartja.

A Dunaújváros csütörtökön közös megegyezéssel bontott szerződést a kanadai David Leger vezetőedzővel. Pénteken a másodedző, Borbás Gergely vezette a gárdát a debreceni vereség alkalmával.

A DAB a legutóbbi kilenc mérkőzését elveszítette a tízcsapatos Erste Ligában, és jelenleg az utolsó helyen áll.

Hosszabbítás után nyertek a Titánok
Az Erste Liga egyedüli vasárnapi mérkőzésén a Titánok csapata hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a vendég Opten-Vasast Győrben. A fehérváriak a három a három elleni hosszabbításban döntötték el a meccset, Kovács Alex góljával. A Titánoknál a finn Riku Tiainen, a Vasasnál Schmál Kristóf szerzett két gólt.
Eredmény: Titánok–Opten Vasas HC 4–3 (1:0, 1:2, 1:1, 1:0)