Lenyűgöző hokival nyert a Sportklub a Fradi ellen, átvette a vezetést összetettben

Dobos László 2024. március 26., 21:34

Négy góllal verte kedden este a Csíkszeredai Sportklub hazai pályán a Ferencvárost a jégkorong Erste Liga elődöntőjében. A négy nyert mérkőzésig tartó párharcban a székelyföldiek összesítésben 2:1-re vezetnek. Folytatás szerdán este.

Remek mérkőzést játszott a Csíkszeredai Sportklub Fotó: Csíkszeredai Sportklub

Telt ház előtt, nagyszerű játékkal, hibátlan kapusteljesítménnyel nyert 4–0–ra kedden este a Csíkszeredai Sportklub a Vákár Lajos Műjégpályán a Ferencváros ellen. A jégen a játékban, a nézőtéren pedig a szurkolásban igazi csapatmunka volt, a hazai győzelem megérdemelt.

Iramos, kemény, de sportszerű hokit hozott az első játékrész, a csapatok nagy sebességgel felváltva vezették a támadásokat. A hazaiak egy gyors Reisz elfutást követően szerezték meg a vezetést, a befejező Eduard Cășăneanu volt (1–0). A folytatásban a Sportklub kivédekezett egy emberhátrányt, majd az első szünet előtt növelte előnyét: Péter Balázs közelről, kapu előtti kavarodásban hálóba ütötte a korongot (2–0).

Fotó: Csíkszeredai Sportklub

A második játékrész is szép hokit hozott, a 25. percben pedig Rokaly Szilárd egy remek egyéni akció végén háromra növelte a házigazdák előnyét, balról a hosszú sarokba bombázta a korongot (3–0). A folytatásban a Sportklub kivédekezett egy újabb emberhátrányt, de kimaradt még két nagy csíki helyzet, David Levin és Péter Balázs kecsegtető helyzetben nem tudta legyőzni Arany Gergelyt, a Fradi kapusát.

A középső játékrészben egy ütközés során a csíkiak hátvédje, Gecse Hugó lesérült, és nem tudta folytatni a játékot.

A harmadik játékrészben Eduard Cășăneanu vette át Gecse helyét a hátvédsorban, a székelyföldi együttes pedig okosan tartotta az eredményt. A csíkiaknak volt egy emberelőnyük, de ezt nem sikerült értékesíteniük. Két és fél perccel a vége előtt a Ferencváros kapuslehozatallal próbálkozott, a Sportklub azonban korongot szerzett, és David Levin a védekező harmadból az üresen hagyott kapuba lőtte (4–0).

Fotó: Borbély Fanni

A négy nyert párharcig tartó sorozatban összesítésben a Sportklub 2:1-re vezet. A következő mérkőzést március 27-én, szerdán 18.30 órától rendezik a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, az ötödiket pedig pénteken, március 29-én 19.30-tól a Tüskecsarnokban.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, harmadik mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 4–0 (2–0, 1–0, 1–0).
Gólszerzők: Eduard Cășăneanu (6.), Péter Balázs (20.), Rokaly Szilárd (25.) és David Levin (58.).
Kapura lövések: 29–27.
Büntetőpercek: 4–2.
Játékvezetők: Mach Márton és Soós Dániel, illetve Kovács Péter és Kövesi Bence.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Aidan Brown (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, David Levin, Péter Balázs, Sofron István (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Rokaly Norbert, Becze Tihamér (harmadik sor); Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Reisz Áron, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Ferencváros: Arany Gergely, Földes László (kapusok) – Boros Dániel, Jozef Hrabal, Eric Nemec, Aku Kestila, Nolan LaPorte (első sor); Seregély Máté, Charles Crespi, Galajda Zsombor, Adam Brady, Nagy Gergő (második sor); Julius Marva, Lauri Karmeniemi, Banga Nándor Vilmos, Tóth Adrián, Németh Attila (harmadik sor); Haranghy Bence Mátyás, Yanick Turcotte, Tóth Gergő, Bán Károly Tibor (negyedik sor). Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

•  Fotó: Borbély Fanni
•  Fotó: Csíkszeredai Sportklub