Az Erste Liga elődöntő második mérkőzéséhez hasonlóan, itt is 900 személy belépését hagyták jóvá a hatóságok. Ebbe beleértendők nem csak a nézők, de mindenki más is, akinek a mérkőzés megrendezésében szerepe van (a két csapat játékosai, játékvezetők, pályamunkások, stb.)
Kedden a szezonbérlettel rendelkezők válthattak jegyet a klub irodájában, szerdán pedig mások is vásárolhatnak. A GYHK az előírásoknak megfelelően mindenkitől egy nyilatkozat aláírását kéri, elérhetőségeinek megadásával, miszerint tisztában van a koronavírus járvány megfékezésére bevezetett szabályokkal, és kockázatokkal.
A közlemény szerint 18 éven felüli, azaz felnőtt nézőket tudnak beengedni, és kérik az idős, vagy valamilyen betegségben szenvedő embereket, akikre a vírus fokozottabban veszélyes, hogy saját érdekükben maradjanak most otthon.
Kérik a megértését a Csíkszeredai Sportklub szurkolóinak, a két klub közti megegyezés értelmében nem tudják őket fogadni a mérkőzéseken.
A közlemény tájékoztat arról is, hogy a csarnokba a beléptetés mindkét napon 17.15-től 18.15-ig zajlik, azt követően az ajtó be lesz zárva a meccs végéig, 18.16-tól tehát érvényes jeggyel sem lehet belépni. A nézők nem hagyhatják el a csarnokot a mérkőzés végéig. Aki kimegy, az már nem térhet vissza.
Mivel járványügyi óvintézkedésről van szó, fontos előírás, hogy a tumultust kerülni kell. Így a jegyvásárláslásnál, a beléptetésnél is kérik, ne álljanak szoros sorokba. A csarnokban pedig két néző között legyen egy üres szék.
A mérkőzéseket a megszokott módon ingyenesen közvetíti a Keresztes Média.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
Megszakadt a Sepsi OSK hosszú veretlenségi sorozata a labdarúgó 2. Ligában, de nemcsak az eredmény kavart hullámokat: a lefújás után kemény szavak hangzottak el mindkét oldalon, az edzők nem fogták vissza magukat.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!