Egy pontra lett volna szüksége szombat este a Háromszéki Ágyúsok csapatának, hogy az első négy között végezzenek, és részt vegyenek az egy hét múlva Sepsiszentgyörgyön rendezendő négyes döntőn.
A galaciak azonban egy nagyon jó napot fogtak ki, a háromszékiek pedig a várakozáson alul szerepeltek. A házigazdáknak az első két harmadban hússzal több kapura lövésük volt (38–18), és ebből öt gólt szereztek, két játékrész után 5–0-át mutatott az eredményjelző. A harmadik húsz percben hiába volt jobb a vendégcsapat, az eredmény nem módosult.
A Steaua és az Ágyúsok csapata egyformán 52-52 pontot összesített, az egymás elleni eredmények azonban a bukarestieknek kedveztek.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi Arénában március 22-re és 23-ra tervezett négyes döntőbe a három Erste Ligás-csapat – Brassói Corona, Gyergyói HK és Csíkszeredai Sportklub – mellett a Bukaresti Steaua jutott be.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!