HIRDETÉS

Kiélezett küzdelemre számít az Erste Liga elnöke

Székelyföldi csapatok a jégen. Ők is a legjobbak között szeretnének végezni
Fotó: Gábos Albin

MTI
2018. szeptember 07., 14:22

Szőke Álmos, a jégkorong Erste Liga elnöke kiélezett küzdelemre számít a sorozat 2018–2019-es idényében. A nemzetközi bajnokságban három erdélyi együttes vesz részt, a Csíkszeredai Sportklub, a Brassói Corona és a Gyergyói HK.

MTI
2018. szeptember 07., 14:22

„Még soha nem volt ilyen várakozás az Erste Liga indulása előtt, kiélezett küzdelemre és színes bajnokságra számítok” – fogalmazott a csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón Szőke Álmos.

Kifejtette, nagy változások történtek a nyáron, hiszen az elmúlt évek két meghatározó csapata, a bajnok MAC Újbuda és a döntős Miskolci DVTK Jegesmedvék a szlovák élvonalban (Tipsport Liga) indul, emellett négy újonccal, a Schiller Vasas HC, a DEAC, a Gyergyói Hoki Klub és a Hokiklub Budapest együttesével bővül az Erste Liga.

HIRDETÉS

Az elmúlt idény részvevői közül a Brassói Corona, a Csíkszeredai Sportklub, a Dunaújvárosi Acélbikák, az EV Vienna Capitals II., a Fehérvári Titánok, a Ferencvárosi TC és az UTE is nekivág az új idénynek, így tizenegy csapat vetélkedik majd a kupáért.

Szabados Richárd, a liga alelnöke a névadó szponzor képviseletében elmondta, egy év telt el a szponzorációból, és elégedettek a tapasztaltakkal. Mint fogalmazott, jó döntést hoztak, amikor tavaly három évre elkötelezték magukat, és a következő két évet még jobban várják.

Tizenegy csapat száll harcba a bajnoki címért • Forrás: Jégkorongszövetség.hu Galéria

Tizenegy csapat száll harcba a bajnoki címért • Forrás: Jégkorongszövetség.hu

Hozzátette, Ausztriában már régóta tart a bank és a jégkorong együttműködése, és most már Magyarországon is erősebb az összefogás, már nemcsak a ligát, hanem a válogatottat is segíti a pénzintézet, amely milliárdos nagyságrendű támogatást nyújt a magyar jégkorongsportnak.

Az alapszakasz vasárnap két budapesti mérkőzéssel indul, bajnokot legkésőbb április 6-án avatnak.

Az alapszakaszban négy teljes kört bonyolítanak le, a tizenegy részvevő között, majd e negyven mérkőzésből álló etapot követően a középszakaszban dől el a rájátszás részvevőinek kiléte és erősorrendje.

Az alapszakasz első öt helyezettje a felsőházban folytatja, a 6–11. helyezettek pedig az alsóházban küzdenek tovább. A középszakaszban mindkét csoport tagjai kétszer mérkőznek meg a többi együttessel.

A tizenegy csapatból nyolc jut a rájátszásba, a felsőház tagjai automatikus részvevők, míg az alsóház hat együttese közül három örülhet.

A negyeddöntők párosítása választás útján alakul ki, a középszakasz 1–3. helyezettjei választanak az 5–8.-ak közül. Az elődöntőre a középszakaszbeli helyezés alapján legmagasabban rangsorolt csapat választ.

A rájátszás február 26-án kezdődik, minden párharc négy nyert mérkőzésig tart. A hosszabbításos szabályok nem változnak, az alap- és a középszakaszban hirtelen halál lesz, 5 perc játék 3 a 3 ellen, ha nincs gól, büntetőpárbaj. A rájátszásban 4 a 4 ellen az első gólig tart a mérkőzés, bármikor szülessen is a találat.

Egy hét múlva kezd a Sportklub

Az erdélyi csapatok bemutatkozására egy hetet kell várni. Íme, a következő tíz nap Erste-ligás programja:
szeptember 9-én Hokiklub Budapest–Vienna II. (17.40) és Ferencváros–Debreceni EAC (20 óra);
szeptember 10-én Újpest–Ferencváros (22 óra); 
szeptember 11-én Vienna II.–Dunaújváros (19.50), Debrecen–Vasas (20) és Fehérvári Titánok–Hokiklub Budapest (20.30); 
szeptember 14-én Vienna II.–Brassói Corona (19.50), Debrecen–Titánok (20 óra), Dunaújváros–Vasas (20 óra), Újpest–Hokiklub (20 óra) és Sportklub–Ferencváros (20.30);
szeptember 16-án Gyergyói HK–Ferencváros (19.30), Titánok–Brassó (19.30), Vasas–Vienna II. (19.40), Hokiklub–Debrecen (19.40) és Újpest–Dunaújváros (20.30);
szeptember 17-én Gyergyói HK–Sportklub (19.30), Hokiklub–Vasas (20.40) és Dunaújváros–Brassó (22).
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Történelmet írt Gyergyószentmiklós: Román Kupa-győztes a GYHK

Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.

Visszatért a pályára, a feljutásért küzd a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya

Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.

Székelyhon

Kutyatetemeket és két élő bocsot találtak a házakhoz közeli medvebarlangban – videóval

Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.

`
Krónika

Nem is olyan rossz Romániában éldegélni? Európai top 10-ben a román minimálbér vásárlóereje

Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.

Krónika

„Beszéljen románul!” – követelte a sztrókos pácienshez kiszálló mentőorvos Kolozsváron

Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.

Főtér

Új várak épülnek Erdélyben

Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.

Ez is érdekelheti

Történelmet írna a magyar női jégkorong-válogatott

Sporttörténelmet írna a magyar női jégkorong-válogatott, ha megnyerné a csütörtöktől vasárnapig tartó bremerhaveni sorsdöntő selejtezőt, mert ezzel fennállása során először kijutna a téli olimpiára.

Nem elégednek meg a két trófeával a gyergyói hokicsapatnál

Körömrágós volt sokáig a hoki Román Kupa döntője, hosszú ideig 0–0 volt az állás, és még két perccel a vége előtt is csak 1–0-ra vezetett a Gyergyói Hoki Klub. Markus Juurikkala edző és a kapus Rasmus Rinne is boldogan nyilatkozott diadal után.

A Sepsi Aréna ad helyet a bajnokság négyes döntőjének is

A jégkorong Román Kupa final fourja után a bajnokság négyes döntőjének is a Sepsi Aréna ad majd otthont. Ez lesz a világbajnokság előtti második főpróba, az elsőn, a kupahétvégén jól vizsgáztak a házigazdák.

Történelmet írt Gyergyószentmiklós: Román Kupa-győztes a GYHK

Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.

A szépítés után jött az igazi hidegzuhany az Ágyúsoknak

Semmi sem jött össze a háromszéki együttesnek, rengeteg helyzetet kihagyott a Bukaresti Steaua ellen vasárnap délután a Sepsi Arénában megrendezett jégkorong Román Kupa kisdöntőjében. A fővárosi együttes magabiztosan zsebelte be a harmadik helyet.

A Ferencváros nyerte a jégkorong Magyar Kupát

Szenzációs mérkőzést játszott a Hydro Fehérvár AV19 és az FTC-Telekom az Officium Magyar Kupa döntőjében. A teltházas Tüskecsarnokban a zöld-fehérek bizonyultak hatékonyabbnak, 3–1-re nyertek, így megszerezték történetük 16. Magyar Kupa-győzelmét.

Elmaradt a meglepetés az Ágyúsoktól, a Corona küzd meg a trófeáért

Rendkívül látványos és gólgazdag összecsapást vívott egymással a Háromszéki Ágyúsok és a Brassói Corona a jégkorong Román Kupa második elődöntőjében. A székelyföldek megnehezítették a barcasági gárda dolgát, de nem tudtak meglepetést okozni.

Nem borult a papírforma, a GYHK az első döntős a Román Kupában

Nem kellett túl sok energiát beletennie, a rutin és a játékoskeret minősége meghozta a győzelmet a Gyergyói Hoki Klubnak a jégkorong Román Kupa első elődöntőjében. A piros-fehérek szombaton 4–2-re verték a Steauát és készülhetnek a vasárnapi fináléra.

Bukaresti győzelemmel zárta az alapszakaszt a Csíkszeredai Sportklub női hokicsapata

Látványos, gólokban gazdag mérkőzésen nyert a Csíkszeredai Sportklub szombaton délután a Bukaresti Sportul Studențesc otthonában, a romániai női jégkorongbajnokság alapszakaszzáróján.

Fehérvár–Ferencváros döntő a jégkorong Magyar Kupában

A címvédő Hydro Fehérvár AV19 szétlövés után 3–2-re legyőzte a Budapest Jégkorong Akadémia HC-t a jégkorong Magyar Kupa második, péntek esti elődöntőjében a Tüskecsarnokban, így a fináléban a Ferencvárossal találkozik.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!