Kiállításcunami a Sapientia és a Sportul hokimeccsén

Dobos László 2024. január 07., 16:00

Tíz gól született, de 153 büntetőpercet ítéltek a játékvezetők a vasárnap délután Csíkkarcfalván lejátszott Sapientia U23–Bukaresti Sportul Studențesc jégkorongmérkőzésen.

Magabiztosan nyert a székelyföldi csapat. Korábbi felvétel Fotó: Sapientia U23

A tét nélküli Román Kupa találkozón a hazai együttes hatgólos különbséggel nyert, de a Felcsíki Műjégpályán megrendezett mérkőzés két és fél órát tartott – a rengeteg sportszerűtlenség és kiállítás miatt.

Az egyetemista csapatok rangadóján a házigazdáktól egy-, a vendégektől pedig három játékos mehetett hamarabb az öltözőbe.

Jégkorong Román Kupa, 2. csoport:

Sapientia U23–Bukaresti Sportul Studențesc 8–2 (1–0, 3–1, 4–1).

Gólszerzők: Galusnyák Botond (4.), Szopos-Böjte Szabolcs (25.), György Szilárd (27. és 40.), Makszim Ascsulov (51. és 55.), László Balázs (54.) és Kedves Tamás (59.), illetve Ștefan Stănescu (33.) és Vlad Grigori (42.).
Kapura lövések: 42–40.
Büntetőpercek: 53–100 (ebből Viktor Szolokinnak, illetve Bogdan Ștefánnak egyformán 5+20 perc fegyelmi, valamint a bukaresti Cristian Munteanu 20 perc fegyelmi, a szintén fővárosi Marius Mărcușnak pedig 10+20 perc fegyelmi).
Sapientia U23: Galusnyák Tamás, Alex Olaru (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd (első sor); György Rajmund, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Márton Botond (második sor); István Sándor, Kernászt Máté, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén, Kosza Kristóf (harmadik sor); Sólyom Csongor, László Balázs, Bănceanu Levente, Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.
Sportul Studențesc: Bogdan Enache, Nicola Agapie (kapusok) – Bogdan Ștefan, Ștefan Stănescu, Cristian Munteanu, Vlad Griogori, Marius Mărcuș (első sor); Alexandru Munteanu, Sándor Zoltán, Anton Popa, Tankó Dániel, Sándor Cristian (második sor); Mihai Prisăcaru, Kémenes Attila, Cezar Sendrea, Robert Bica, Iulian Corneanu (harmadik sor); Kiss Nándor, Denis David, Marian Ghiță, Dragoș Iordache, Gabriel Caval, (negyedik sor). Vezetőedző: Marian Ghiță.
Játékvezetők: Andrieș Gheorghieș és Rédai Botond, illetve Rácz Szilárd és Simon Roland.

A további program
Hétfő (január 8.): 18.30-tól Sapientia U23–Galaci CSM.
Január 18-án: 18.30-tól Galaci CSM–Bukaresti Sportul Studențesc.
Január 20-án: 18.30-tól Bukaresti Sportul Studențesc–Galaci CSM.

Az 1-es csoport végeredménye:
1. Gyergyói HK 9 pont,
2. Brassói Corona 6,
3. Csíkszeredai Sportklub 3.

A jégkorong Román Kupa négyes döntőjét Gyergyószentmiklóson rendezik január utolsó napjaiban. Január 27-én a Bukaresti Steaua–Brassói Corona, illetve a Gyergyói HK–Háromszéki Ágyúsok elődöntőket, másnap pedig a döntőket játsszák le.