Habár a Budapesti Jégkorong Akadémia HC pihentebben érkezett a párharcra, hiszen tizenegy nappal korábban lezárták az UTE elleni negyeddöntőt, ezt az előnyüket nem tudták kamatoztani.
Kevin Constantine, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője úgy véli, hogy a keddi mérkőzés hasonló volt az eddigiekhez: mivel csapata nem szerez sok gólt, csak szoros meccsen van esélyük a győzelemre. Kiemelte, hogy a játékosok keményen küzdöttek, és már a találkozó felétől érezhető volt, hogy a következő találat dönt majd a végeredményről.
„Minden gól számít ebben a párharcban. Egy jó csapat ellen játszunk, amely támadásban és védekezésben is erős. Sok mindennek kell jól alakulnia, ha meccseket akarunk nyerni. Viszont megvan az első győzelem, ami nagyon fontos – nem kerültünk hátrányba. A csapat jó munkát végzett” – zárta összegzését az amerikai szakember.
Kangyal Balázs, a BJAHC vezetőedzője szerint kemény és szoros mérkőzés volt, ahol bárki nyerhetett volna. Bár csapata többet lőtt kapura és több helyzetet alakított ki, a rájátszásban ez nem számít – csak a győzelem a lényeg. Szerinte hatékonyabb játékra van szükség a sikerhez.
„Ez egy jó bizonyíték arra, hogy igen, lehet a kapu mögül is gólt lőni, mint ahogy ők tették ezt a mindent eldöntő találatnál. Ilyen a hoki, ez a szépsége. Mondtam többször is a srácoknak: a csapatok nagy része már pecázik, vagy – nem tudom – vakargatja a talpát. Mi viszont elkezdtünk egy újabb sorozatot, és bizonyíthatnak minden nap, amíg van lehetőségük. Szerdán újabb nap, és szerintem mindenki meg fog tenni mindent” – hangsúlyozta a budapestiek irányítója.
A két csapat szerdán 19.40-től ismét összecsap egymással a Vasas Jégcentrumban.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
A rendszer rossz, ez tény. De nem lehet mindent a rendszerre kenni. Talán a sofőrök egyéni hozzáállásával is baj van, méghozzá nem is kicsi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!