Kétszer vezetett, mégis kikapott a romániai ifjúsági hokiválogatott Hollandiától

Dobos László 2024. április 18., 20:58 utolsó módosítás: 2024. április 18., 20:59

Két harmad után döntetlenre állt a Románia–Hollandia mérkőzés a lengyelországi Sosnowiecben zajló, divízió 2/A jelű korosztályos jégkorong-világbajnokságon, de az eredményesebben hajrázó hollandok végül három góllal nyertek.

A romániai válogatott cserepadja. Balról Sille Tamás vezetőedző, jobbról Zsók Levente másodedző Fotó: Román Jégkorongt-szövetség (FRHG)

Lengyelország délnyugati részén, a Sziléziai vajdaságban fekvő Sosnowiec-ben folytatódott az U18-as korosztályú, divízió 2/A jelű (negyedik értékcsoportú) jégkorong-világbajnokság, amelynek csütörtök késő délutáni összecsapásán a romániai együttes ellenfele Hollandia volt.

Sille Tamás legénysége 1–0-ra és 2–1-re is vezetett, de a második szünetig a hollandok kiegyenlítettek. Az utolsó játékrészben eredményesebbek voltak a hollandok, három góllal nyerték a záró harmadot.

A romániai U18-as korosztályú jégkorong-válogatott Fotó: Román Jégkorongt-szövetség (FRHG)

Jégkorong, U18-as korosztály, divízió 2/A, 2. forduló:

Románia–Hollandia 2–5 (2–1, 0–1, 0–3).
Gólszerzők: Tudor Nechita (5.) és Czirják Zalán (12.), illetve Jaidy van Mourik (9. és 51.), Joel Muizer (23.), Donny van Belkom (46.) és Maxime Rentmeester (60.).
Kapura lövések: 37–29.
Büntetőpercek: 33–12 (ebből Kovács Alpárnak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Maris Locans (litvániai), Wojciech Czech és Michal Gerne (mindketten lengyelországiak).
Románia: Márk Bálint, Călin Ionuț Mardale (kapusok) – Szekeres Róbert, Fodor Dávid, Ágoston Tamás, Márton Tamás, Mic Ádám (első sor); Lusztig Krisztián, Nagy Tamás, Czirják Zalán, Matei Bolocan, Kovács Szabolcs (második sor); Tudor Nechita, Tofán Tamás, Răzvan Timaru, Kovács Alpár, Salamon Róbert (harmadik sor); Tudor Bolocan, Csiszér Csaba, Máthé Zsolt, Süveg Botond, Süveg István (negyedik sor). Vezetőedző: Sille Tamás.

Egy másik mérkőzésén: Nagy-Britannia–Horvátország 4–2.

Később, 21 órától: Lengyelország–Szerbia.

Korábbi eredmények: Románia–Horvátország 3–2, Lengyelország–Nagy–Britannia 6–2 és Hollandia–Szerbia 7–2.

A folytatásban a romániai válogatott szombaton a házigazda Lengyelország, vasárnap Nagy-Britannia, kedden pedig Szerbia ellen lép majd jégre.

Visszajött a meccsbe, de végül kikapott a magyar válogatott

Ötgólos hátrányból visszajött a meccsbe a magyar korosztályos válogatott a Dániában zajló divízió 1/A jelű világbajnokságon, de végül Ukrajna egy üres kapus góllal eldöntötte a meccset.

Tizenegy gól született a Magyarország–Ukrajna mérkőzésen Fotó: Magyar Jégkorong-szövetség

A dániai Frederikshavnben zajló vébé csütörtök délutáni találkozóján Ukrajna a mérkőzés felénél 5–0-ra vezetett, de a magyar válogatott óriási erőket mozgósított, vissza is jött a meccsbe. A harmadik harmadban 30 (!) kapura lövést jegyeztek a magyar válogatott neve mellé, de a mérkőzést az ukránok nyerték meg.

U18-as jégkorong-vb, divízió 1/A jelű csoport, 4. forduló:

Magyarország–Ukrajna 4–7 (0–1, 1–4, 3–2).
A magyar csapat gólszerzői: Laskawy Ferenc 2, Lobenwein Bálint és Schmidt Ágoston.

A magyar válogatott korábbi eredményei: Magyarország–Dánia 4–1, Németország–Magyarország 8–2 és Ausztria–Magyarország 6–5 (szétlövés után).

A szombati (április 20.) zárófordulóban, 17.30 órától Japán–Magyarország szerepel a programban.