Kétszámjegyű különbség a Sportklub és a bukaresti egyetemisták között

Dobos László 2024. január 25., 21:06

Sima győzelmet aratott csütörtökön este a Csíkszeredai Sportklub a Bukaresti Sportul Studențesc ellen a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A kék-fehérek ezzel átvették a vezetést a rangsorban.

Simán lekorcsolyázták a sereghajtót Fotó: Borbély Fanni

Kevés néző volt kíváncsi a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán rendezett csütörtök esti találkozóra, amely csendesen csordogált az 50. percig, amikor a Sportklub 6–0-ra vezetett.

A házigazdák az utolsó tíz percben újabb hat gólt ütöttek, de emberelőnyben a vendégeknek is sikerült belőniük a szépítő találatot.

Fotó: Borbély Fanni

Romániai felnőtt jégkorongbajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc 12–1 (3–0, 3–0, 12–1).
Gólszerzők: Karel Kubát (14.), Sofron István (15., 18., 29., 31.), Aidan Brown (35., 51., 52.), Rokaly Norbert (53.), Fodor Csanád (54., 55.), Georgi Agafonov (60.) illetve Sándor Cristian (56.).
Kapura lövések: 52–19.
Büntetőpercek: 27–31 (ebből Sofron Istvánnak, illetve Liviu Morarunak egyformán 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Cristian Filip és Andrieș Gheorghieș, illetve Antal Ottó és Simon Roland.

Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simó Ábel (kapusok) – Karel Kubát, Georgi Agafonov, Sofron István, Jevgenyij Szkacskov, Péter Balázs (első sor); Troy Rutkowski, Bajkó Csongor, Fodor Csanád, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert (második sor); Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Reisz Áron, Gecse Hugó, Aidan Brown (harmadik sor). Vezetőedző: Kevin Constantine.

Sportul Studențesc: Bogdan Popa, Cristian Asandei (kapusok) – Bogdan Ștefan, Gabriel Spiridon, Cristian Munteanu, Anton Popa, Sándor Cristian (első sor); Kiss Nándor, Fetés Róbert, Sándor Zoltán, Cezar Sendrea, Tankó Dániel (második sor); Liviu Moraru, Luca Trandafir, Bogdan Marinică, Robert Bica, Iulian Corneanu (harmadik sor); Toma Boholt, Eduard Tămîrjan, Kémenes Attila, Marian Ghiță, Gabriel Caval (negyedik sor). Vezetőedző: Marian Ghiță.