Két tucat gólt lőtt a Sapientia U23 a Sportulnak

Gergely Imre 2024. február 15., 20:29 utolsó módosítás: 2024. február 15., 20:34

Szerdán és csütörtökön is megmérkőzött a Sapientia U23 és a Sportul Studențesc csapata a romániai jégkorongbajnokságban. Nem borult a papírforma.

Nem borult a papírforma a két csapat között. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sapientia U23

Az első mérkőzésen, szerdán este tíz percig kellett az első gólra várni, amikor Kedves Tamás értékesítette a helyzetét. Aztán már csak a találatok száma volt kérdéses, 2–0-nál még fel tudott zárkózni a Sportul, és 2–1-gyel zárult az első harmad, de a középső játékrészben már kijött a reálisabb különbség az eredményjelzőn is. Ebben a periódusban négyet lőttek a zöld-fehér fiatalok, a záró húsz percben pedig az addigiakhoz hozzátettek még nyolcat, így 14–2 lett a vége.

A csütörtöki második találkozón is 2–1 volt az állás az első harmad után, majd hasonlóan az egy nappal korábbi forgatókönyvhöz, egyre nőtt a különbség a felek között. Ezúttal azonban megállt tíz gólnál a székelyföldi csapat.

A Sapientia U23 szombaton és vasárnap a Steaua vendégeként folytatja a küzdelmet a romániai jégkorongbajnokságban.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:

Sapientia U23–Sportul Studențesc 14–2 (2–1, 4–0, 8–1).
Gólszerzők: Márton Botond 4, Barkó Gergely 3, Kedves Tamás 2, Lázár Menyhért 2, Kristó Csongor, Szopos Böjte Szabolcs és Kernászt Máté illetve Anton Popa és Sándor Alex.

Sapientia U23–Sportul Studențesc 10–3 (2–1, 3–1, 5–1).
Gólszerzők: Makszim Ascsulov 6, Viktor Szolokin 2, Barkó Gergely és Kosza Kristóf illetve Gabriel Spiridon, Anton Popa és Vlad Grigori.