A csíkszeredai együttes sorrendben a Vienna Capitals II-vel, a Fehérvári Titánokkal, illetve a Ferencvárosi TC-vel mérkőznek meg. Sok volt a találkozó az utóbbi időben, a Brassói Corona után a Gyergyószentmiklósi Progym együttesével vívtak kiélezett összecsapásokat a csíkiak, és a folytatás sem lesz könnyű.
Noha az első ellenfél az Erste Ligában még győzelem nélkül és csupán három ponttal utolsó helyen álló Vienna Capitals II. a papírforma szerint nem jelenthet akadályt, korábban Csíkszeredában jól tartották magukat a bécsiek, így most sem lesz könnyű ellenük.
A túra vasárnap Székesfehérváron folytatódik, ahol még ebben az idényben nem játszott a Sportklub, a hazaiak pedig szerényebb összteljesítményük ellenére pontokat szereztek Csíkszeredában. A dobogó harmadik fokán álló Ferencvárosi TC ellen igazi rangadó várható, a zöld-fehérek jelenleg három ponttal előzik meg a csíkiakat, akik a Vákár Lajos Műjégpályán nemrég már egyszer legyőzték őket.
Hozó Levente, a Sportklub másodedzője szerint a védekezés javításával lehet csak pozitív eredményeket elérni.
– jegyezte meg Hozó Levente.
Az Erste Liga programja:
Péntek: Vienna Capitals II.–Csíkszeredai Sportklub (18.50), Dunaújváros–Ferencváros (19 óra), Miskolci DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona (19.30) és MAC Budapest–Titánok (20).
November 26. (vasárnap): Dunaújváros–Brassó (18), Titánok–Sportklub (18.30), MAC–Újpest (19) és Miskolc–Vienna II. (19).
November 27. (hétfő): Ferencváros–Csíkszereda (19) és Újpest–Brassó (21.00).
Az Erste Liga ranglistája:
1. Miskolci Jegesmedvék 36 pont (14 meccs)
2. MAC Budapest 33 (16)
3. Ferencváros 29 (16/61–45-ös gólkülönbség)
4. Újpesti TE 29 (16/46–40)
5. Csíkszeredai Sportklub 26 (16)
6. Brassói Corona 23 (16)
7. Dunaújváros 21 (15)
8. Fehérvári Titánok 16 (17)
9. Vienna Capitals II. 3 (18).
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!