Két harmadon át tartotta magát az erősen tartalékos GYHK a galaciak ellen

Gergely Imre 2024. január 23., 21:23 utolsó módosítás: 2024. január 23., 21:25

Romániai bajnoki mérkőzésekre került sor kedden este. A Gyergyói Hoki Klub a Galaci CSM együttesét fogadta, a Sapientia U23 vendége pedig a Brassói Corona volt.

Sokáig szoros volt az eredmény a GYHK és a Galaci CSM között Fotó: Sportul Ilustrat

Szokásos alapcsapatából csak néhány játékost küldött jégre Szilassy Zoltán a galaciak elleni romániai bajnoki meccsen, de így sem látszott igazán különbség a két fél között.

A gyergyói fiatalok nem ijedtek meg az ellenféltől, bátran hokiztak, Mag pedig remekül teljesített a kapuban. Az első játékrész közepén pedig remek akciót hozott össze a Silló – DiDiomete – Vincze Gergő sor, és a GYHK megszerezte a vezetést.

A második harmadban is ugyanúgy zajlott a játék mint az elsőben, annyi különbséggel, hogy ezúttal a vendégek találtak be. Pajor lőtt a kapuba egy össze-vissza pattogó korongra lecsapva.

A harmadik játékrészben a rutinosabb vendégek ki tudtak használni három védelmi hibát, a piros-fehéreknek viszont nem sikerült újra betalálni, így 1–4 lett a végeredmény.

A két csapat szerdán újra összecsap egymással, szintén Gyergyószentmiklóson.

A keddi játéknap másik mérkőzésén a Brassói Corona 10–2-re kiütötte idegenben a Sapientia U23 együttesét.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 1–4 (1–0, 0–1, 0–3).

Gólszerzők: Vincze Gergő (11. ) illetve Szergej Pajor (27., 50.) Szőcs Attila (43.), Mircea Constantin (48.).

Sapientia U23–Brassói Corona 2–10 (0–3, 1–5, 1–2).
Gólszerzők: Kedves Tamás (40.), György Szilárd (57.), illetve Radim Valchar (1., 26.) Adam Howell (3.), Andrei Vasile (18.), Philippe Cornet (32.), Sullivan Sills (34., 38.), Sebastien Piché (38.), Farkas Tamás (45.), Rudyka Dmytro (55.).