Két harmad gól nélkül, aztán kettővel nyert a Sportklub Dunaújvárosban

Dobos László 2022. október 27., 22:14

Megszerezte negyedik hárompontos győzelmét a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A tizedik mérkőzésén a címvédő székelyföldi gárda csütörtökön este 3–1-re győzött Dunaújvárosban.

Az utolsó negyedórában történt a meccs érdemi része Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Kiegyensúlyozott játékot hozott Dunaújvárosban az első harmad, 12–12 volt a kapura lövések aránya, de nem született egyetlen gól sem, és ritka eset, húsz perc alatt egyetlen játékos sem kényszerült a büntetőpadra.

A középső játékrészben többet támadott, lőtt kapura a vendég székelyföldi alakulat, de a második húsz percben sem született gól. Volt ugyan egy-egy kisbüntető mindkét fél számára, de egyik csapat sem tudta értékesíteni emberelőnyét.

Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

A harmadik játékrészben beindul a csíki gólgyártás, a kék-fehérek Kubat, Stach és Részegh Tamás találataival az 55. percben már 3–0-ra vezettek, de szűk két perccel a vége előtt az újvárosiaknak sikerült a szépítés, emberfölényben a svéd idegenlégiós Hadzinikolic betalált a csíki kapuba.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 1–3 (0–0, 0–0, 1–3).

Gólszerzők: Oliver Ödman Hadzinikolic (59.), illetve Karel Kubat (45.), David Stach (46.) és Részegh Tamás (54.).
Kapura lövések: 33–48.
Büntetőpercek: 4–6.
Játékvezetők: Nagy Attila és Haszonits Miklós, illetve Kis-Király Barna és Szabó Dávid.

A nap másik mérkőzésén:

Miskolci DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona 3–0 (2–0, 1–0, 0–0).
Gólszerzők: Galajda Zsombor (3.), Jesper-Juhani Ilvessuo (12.) és Lövei Dávid (29.).