Elsőként a finn válogatott jutott be a fináléba a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon, miután a szombati elődöntőben 1–0-ra legyőzte az olimpiai bajnok orosz csapatot. A mérkőzés egyetlen gólja az 51. percben esett, Anttila egy távoli lövés utáni kipattanót ütött Vaszilevszkij lábai között a kapuba.
A másik elődöntőben a kanadai válogatott 5–1-re legyőzte a cseh csapatot. A vasárnapi helyosztókat Pozsonyban rendezik: 16.45-kor kezdődik az Oroszország–Csehország bronzmérkőzés, este 21.15-től pedig a Finnország–Kanada döntő.
Jégkorong, Világbajnokság, Szlovákia, elődöntő:
Finnország–Oroszország 1–0 (0–0, 0–0, 1–0),
gólszerző: Anttila (51.).
Kanada–Csehország 5–1 (1–0, 2–0, 2–1),
gólszerzők: Stone (6.), Nurse (21.), Dubois (26.), Turris (47.), Chabot (54.), illetve Zohorna (54.).
Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!