Jó játék, könnyed GYHK-győzelem a felkészülési találkozón

Gergely Imre 2021. szeptember 01., 23:14 utolsó módosítás: 2021. szeptember 01., 23:18

Dunaújvárosban játszotta második felkészülési mérkőzését a Gyergyói Hoki Klub, és a találkozó hosszú idő után az első volt, ahol nézők előtt játszhattak. A gyergyói szurkolókat nyolc góllal örvendeztette meg a csapatuk.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a GYHK lendületesen játszva szerzett nyolc gólt Fotó: Anda Fábián, DAB

Más felállításban léptek jégre a piros-fehérek, mint Érsekújvár ellen, Szilassy Zoltán mindössze egyetlen légióst, Saarit küldte jégre, a többiek pihentek. Megkapta most a játéklehetőséget Péter, Lázár és Benedek, a kapuban pedig Demeter kezdett.

Nem volt érezhető a légiósok hiánya, a GYHK a legelső pillanattól kézbe vette az irányítást, és jött is a szezon első találata, egy emberelőnyös akciót fejezett be góllal Biró, Császár remek passzát értékesítve.

Nemsokára már 0–2 állt az eredményjelzőn Silló szólója után.

Saari-bomba növelte a különbséget, a hazaiak Szappanos találatával szépítettek, így lett 1–3 az első harmad eredménye. Innen aztán sorra jöttek a GYHK-gólok, élmény volt nézni a gyergyóiak játékát. Különösen a Vincze-Tranca-Sárpátki sor volt elemében. Így jutottak 7-ig a második harmad végéig, miközben az Acélbikák egyszer tudtak betalálni.

Az utolsó 20 percre visszavettek a lendületből a vendégek, ez a harmad 1–1-es döntetlennel zárult, a végeredmény pedig 3–8 lett.

Korai lenne még nagy következtetéseket levonni a látottakból, de mindenesetre a gyergyói szurkolóknak minden oka megvan a bizakodásra.

Felkészülési jégkorong-mérkőzés:
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 3–8 (1–3, 1–4, 1–1)
Gólszerzők: Szappanos Dávid, Török Viktor, Szűcs István, illetve Tanca Daniel 2, Biró Gergő, Silló Arnold, Santeri Saari, Imre Patrik, Vincze Péter, Sárpátki Tamás.