Javított a Sportklub, megszakította az Ágyúsok veretlenségi sorozatát

Sebestyén Ervin 2022. november 12., 22:03

Szombat délután ismét összecsapott a Csíkszeredai Sportklub és a Háromszéki Ágyúsok alakulata, miután pénteken a háromszékiek nagy meglepetésre 3–1-es sikert arattak. Ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre, 6–1-re nyertek a csíkiak.

Ezúttal semmit sem bízott a véletlenre a Sportklub, nagyon megverte az Ágyúsokat Fotó: Veres Nándor

Nagyjából 450 néző előtt játszotta a két csapat a szombati mérkőzését a Vákár Lajos Műjégpályán. Az első harmadban Részegh Tamás juttatta előnyhöz csapatát (1–0), amit a második harmadban továbbnöveltek Garett Clarke és Fodor Csanád remek találataival (3–0).

Fotó: Veres Nándor

Az igazi tűzijáték az utolsó húsz percre maradt, ahol bátran és agresszíven játszott mindkét gárda, ez meglátszott a büntetőperceken is. Fodor, Rokaly és Becze is eredményes volt a csíkiak részéről, ezzel végképp eldöntve a lényegi kérdést. A háromszékiek oldalán Bolshakov Aleksandr talált be a végén, ezzel 6–1-re kozmetikázva az állást.

Ezzel a sikerrel a Csíkszeredai Sportklub három elvesztett bajnoki után ismét győzött és megszakította a Háromszéki Ágyúsok hatmeccses győzelmi sorozatát.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 6–1 (1–0, 2–0, 3–1).
Gólszerzők: Részegh (8.), Garett (25.), Fodor (27., 46.), Rokaly (47.), Becze (49.), illetve Bolshakov (59.).
Büntetőpercek: 10–8.
Kapura lövések: 24–16.

Sportklub: Simó Ábel, Samankov Maxim (kapusok) – Salló Alpár, Farkas Tamás, Fodor Csanád, Becze Tihamér, Részegh Tamás (első sor), Gecse Hugo, Skachkov Evgeni, Rokaly Szilárd, Garett Clarke, Rokaly Norbert (második sor), Ferencz-Csibi Róbert, Részegh Zsolt, Eduard Cășăneanu, Péter Andor, Laday Tamás (harmadik sor). Vezetőedző. Hozó Levente.
Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Antal Előd, Szabó Zsolt-Ákos, Bíró Mátyás, Paior Sergei, llyés Tamás (első sor), Bolshakov Aleksandr, Bíró Ottó, Gecse Olivér, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (második sor), Karamnov Vitalii, László Hunor, Márt Róbert, Horváth Pál, Márton Koppány (harmadik sor), Danalizi Vilmos Gergő, Sólymosi Tamás (negyedik sor). Vezetőedző: Pelle Torstensson.