Nagyjából 450 néző előtt játszotta a két csapat a szombati mérkőzését a Vákár Lajos Műjégpályán. Az első harmadban Részegh Tamás juttatta előnyhöz csapatát (1–0), amit a második harmadban továbbnöveltek Garett Clarke és Fodor Csanád remek találataival (3–0).
Az igazi tűzijáték az utolsó húsz percre maradt, ahol bátran és agresszíven játszott mindkét gárda, ez meglátszott a büntetőperceken is. Fodor, Rokaly és Becze is eredményes volt a csíkiak részéről, ezzel végképp eldöntve a lényegi kérdést. A háromszékiek oldalán Bolshakov Aleksandr talált be a végén, ezzel 6–1-re kozmetikázva az állást.
Ezzel a sikerrel a Csíkszeredai Sportklub három elvesztett bajnoki után ismét győzött és megszakította a Háromszéki Ágyúsok hatmeccses győzelmi sorozatát.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!