Jimi Jalonent a múlt szezon előtt szerződtette a GYHK, és remek igazolásnak bizonyult, hátvéd létére 25 pontot termelt az Erste Liga alapszakaszának 28 mérkőzésen (7 gólt lőtt és 18 gólpasszal segítette a társait). Azonban egy súlyos térdsérülés miatt nem lehetett ott a rájátszásban.
Az viszont látható volt, hogy a piros-fehérek nagyra értékelik a hozzáállását, hiszen miután Finnországban megműtötték, elhívták, hogy a csapattal legyen a Fradi elleni döntő utolsó mérkőzésein, így ő is átélhette az Erste Liga bajnoki cím megnyerését.
Egy nagyobb sérülés miatt sok klub kockázatosnak tartja hogy szerződést hosszabbítson egy sérült játékossal, de a gyergyóiak mindenképpen ragaszkodtak hozzá, hogy náluk folytassa a pályafutását.
A GYHK a múlt évben is tett egy hasonló lépést, akkor Sébastien Silvestre került nehéz helyzetbe. A kanadai csatár azonban alaposan meghálálta a bizalmat, kulcsszerepe volt az aranyérem kivívásában.
Jimi Jalonentől is hasonlót várnak a címvédésre készülő piros-fehérek.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!