Izgalmas, sokgólos meccsel zárult a jégkorongbajnokság alapszakasza

Gergely Imre 2022. március 31., 21:56 utolsó módosítás: 2022. március 31., 22:36

Háromszéki Ágyúsok–Gyergyói Hoki Klub mérkőzésnek adott helyet szerda után csütörtökön este is a kézdivásárhelyi Deme László jégcsarnok. A romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó összecsapása, egyben Román Kupa meccs is volt, ahol a piros-fehérek örülhettek a végén.

Jól szórakozhatott a közönség Fotó: Facebook/haromszekiagyusok

Az egy nappal korábbi mérkőzéshez képest fontos változás volt, hogy az Ágyúsoknál pályára lépett Szergej Pajor, illetve a két kapuban ezúttal László Arnold, illetve Demeter Arnold védett.

Kiegyenlítettebb volt ezúttal a játék, a hazaiak teljesítménye lényegesen feljavult, a közönség biztosan jól szórakozott, hiszen kilenc gólt is láthatott. Az elsőt ebből Császár Hunor lőtte egy ellentámadásból, majd a második harmad közepén Sárpátki Tamás növelte a vendégek előnyét.

Ezután Márton Koppány kipattanóból szerzett góljával megkezdték a gólgyártást az Ágyúsok is, de Benedek Roland hamarosan visszaállította a kétgólos GYHK előnyt.

Fotó: Háromszéki Ágyúsok

Az utolsó húsz perc öt találatot hozott. Előbb Danalizi Vilmos felzárkóztatta a háromszékieket kettős emberelőnyben, amire Sárpátki válaszolt, Imre Patrik pedig emberhátrányban talált be, amivel pedig először volt háromgólos a különbség.

Ez mint utóbb kiderült, győztes löketnek  bizonyult, mert Silló Hunor és Róth Zoltán is eredményes volt az 51. illetve az 54. percben, és így 4–5-re alakult az állás, azaz hat perccel a vége előtt újra egyre apadt a különbség.

Ezután azonban már gólcsend következett, a végeredmény is így maradt, 5–4-re győzött a Gyergyói Hoki Klub.

Ezzel lezárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakasza, jöhetne a folytatás a felsőházban és az alsóházban is, de egyelőre még nem ismert ennek a programja. Tudva azt, hogy április 10-én a román válogatott Szlovákiába utazik, hogy ott hangoljon a májusi divizió I/A világbajnokságra, nem is nagyon lehet tudni, hogy miként zárul az idei bajnokság, illetve azt sem lehet tudni, hogy mikor rendezik meg a Román Kupa hátralévő mérkőzéseit.

Információink szerint a vébé után szeretné ezt megszervezni a szövetség, de ennek minimális az esélye.

Romániai jégkorongbajnokság és Román Kupa:

Háromszéki Ágyúsok–Gyergyói Hoki Klub 4–5 (0–1, 1–2, 3–2).
Gólszerzők: Márton Koppány (33. perc), Danalizi Vilmos (44.) Silló Huba (51.), Róth Zoltán (53.), illetve Császár Hunor (13.), Sárpátki Tamás (32., 45.). Benedek Roland (36.), Imre Patrik (48.).
Kapura lövések: 40–34.
Kiállításpercek: 2–12.