A romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának szerdai meccsén az első harmad öt gólt hozott.
Kétszer szerzett vezetést a GYHK, előbb Góga talált be, majd Péter használt ki egy emberelőnyt. Mindkétszer egyenlítettek a galaciak,
aztán pedig már ők kerültek előnybe, a piros-fehér drukkerek egyik korábbi kedvence, Kiricsenko góljával.
A második harmad a lehető legkiegyenlítettebb volt, 2–2 kiállítással mindkét oldalon és mi lényegesebb, 1–1 góllal. Zagidullin növelte a galaci előnyt és Csergő hozta közelebb a gyergyóiakat, a csapat második emberelőnyös góljával.
A harmadik harmadban az egyenlítésért hajtott a GYHK, azonban ebben a játékrészben csak a házigazdák tudtak eredményesek lenni.
Ők azonban kétszer is, ezzel pedig összességében három gólos különbséggel nyerték a mérkőzést, és továbbra is az alapszakasz-elsőségért hajtanak.
A Gyergyói Hoki Klub pedig nagy valószínűséggel a negyedik helyen jut a rájátszásba, ehhez még mindössze három pontot kell szereznie a hátralévő tizenegy mérkőzésén az alapszakaszban. Ez várhatóan már csütörtökön meg is lesz, ekkor a Sapientia U23 fiataljait fogadja a Gyergyói Hoki Klub.
Romániai jégkorongbajnokság:
Galaci CSM–Gyergyói HK 6–3 (3–2, 1–1, 2–0)
Gólszerzők: Igor Fefelov (4.), Albert Zagidullin (12., 31), Vitalij Kiricsenko (13., 49), Alekszandr Nezsnamov (44.), illetve Góga Attila (4.), Péter Zsolt (7.), Csergő Hunor (35.).
Kapura lövések: 21–24.
Kiállítások: 20–8 perc (ebből a galaci Baskovnak 10 perc fegyelmi büntetés).
A román jégkorongbajnokság állása
1. Csíkszeredai Sportklub 74 pont
2. Galaci CSM 68
3.Brassói Corona 65
4. Gyergyói HK 42
5. Bukaresti Steaua 30
6. Sapientia 0
7. Sportul Studențesc 0
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Bő öt hét múlva kezdődik Olaszországban a 2026-os téli olimpia, amelyen jelen állás szerint a romániai küldöttség tagjaként Székelyföldről két sportoló és három edző vehet részt. A végleges keret összetétele január 19-én alakul ki.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!