Williams Kanadában született, 188 cm magas és 95 kiló, játékstílusa pedig az elmúlt négy évben meghatározó volt a Brassói Corona védelme és támadójátéka szempontjából. Az elmúlt időszakban megszerezte a román állampolgárságot, így nemcsak a sepsiszentgyörgyi divízió 1-es világbajnokságon szerepelhetett a román válogatottban, hanem klubszinten sem foglal légiós helyet – ami különösen fontos szempont a GYHK idei csapatépítési stratégiájában.
Szilassy Zoltán sportigazgató szerint egyértelmű volt, hogy Williamsben minden adott, amit keresnek: „Több éve itt van az Erste Ligában, évről évre látjuk, hogy egyre markánsabb teljesítményt nyújt. Abszolút kétirányú hátvédnek tartom, aki fantasztikusan korizik, nagyon jó lövőereje van és nagyszerű ember hírében áll. Éreztem, hogy nagyon akar hozzánk csatlakozni, és ennek köszönhetően elég hamar meg is tudtunk egyezni.”
A Gyergyói Hoki Klub Közösségi oldalán megjelent bejelentésben a sportigazgató elmondta, a piros-fehéreknél a hazai játékoskeret erősítése stratégiai cél, különösen a Kontinentális Kupa-szereplés tükrében.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!