A Sportklub lendületből folytathatja a menetelést, hiszen az Erste Liga megnyerése után egyből a romániai alapszakasz addig hátralévő meccsein kellett játszaniuk. Galacra ugyan nem a legjobb kerettel utazott el a kék-fehér alakulat, de a két ottani mérkőzés remek alkalom volt a Jason Morgan–Hozó Levente edzőpárosnak, hogy feltérképezzék az elődöntős ellenfelüket.
„A most kezdődő elődöntőre nem volt idő külön készülni. A galaci két meccsen felmértük az ellenfelet, megnéztük a képességeiket. Erős csapatról van szó, melynek 80 százalékát tapasztalt orosz és honosított játékosok teszik ki. Ezt követően játszottunk kétszer a Steauával, de ezek igazából laza edzőmérkőzéseknek sem feleltek meg. Kedden délelőtt edzettünk egy rendeset, így utazunk Galacra.
– fogalmazott Hozó Levente másodedző a csapat elutazása előtt. Hozó közölte vannak sérültjeik, de egy egészséges, teljes négy sorral tudnak szerepelni Galacon.
Több mint hat hete játszott legutóbb tétmérkőzést a Gyergyói Hoki Klub, amikor kiesett az Erste Liga negyeddöntőjében. Azt követően öt napot pihenhettek a játékosok, azóta azonban kemény fizikális edzéseken készültek a romániai bajnokság rájátszására.
„Egy szezonon belül két rájátszás számomra új tapasztalat, és úgy gondolom, idegen is a jégkorongtól, de ehhez kell alkalmazkodnunk. Ellenfelünk, a Brassó az Erste Liga döntő után is magas fordulaton maradt, nekünk ez most hiányzik.
Iszonyú egyszerűen kell játszanunk, míg felvesszük a szükséges fordulatszámot. Ha ezt a kritikus időszakot túléljük, akkor már az első meccsen van esélyünk a győzelemre. Természetesen győzni megyünk, de ezt a szabályt be kell tartanunk” – szögezte le Szilassy Zoltán, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője.
Az elmúlt időszak jó volt arra, hogy a csapat sérültjei felépüljenek, kivétel ez alól Tero Koskiranta, aki térdsérülése miatt nem tudja már folytatni a játékot. Szintén hazautazott Igor Bobcek is, aki ebben a szezonban inkább kiegészítő szerepet kapott. Jordon Cooke védéseire pedig azért nem számíthat a GYHK, mert külföldiként nem szerepelhet a romániai bajnokságban.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!