Idegenben kénytelen lejátszani a félbeszakadt hazai meccsét a galaci hokicsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. október 25., 12:20 utolsó módosítás: 2024. október 25., 12:21

A játékra alkalmatlan Al-Duna parti város jégcsarnoka miatt Otopeni-ben pótolják be a félbeszakadt Galaci CSM–Bukaresti Steaua mérkőzést a román jégkorong-bajnokságban.

Játékra alkalmatlan a galaci jégpálya Fotó: Facebook/FRHG

A találkozót eredetileg október 6-án játszották volna le, amely el is kezdődött, de 19 másodperc után, a sűrű köd miatt hamar félbeszakadt. Mivel a szabályzat szerint a mérkőzést a 30 perces várakozás után és másnap sem tudták folytatni, végül elmaradt.

A Román Jégkorong-szövetség (FRHG) versenybírósága megtárgyalta az esetet, és csütörtökön azt a döntést hozta, hogy

november 19-én, kedden 18 óra 30 perctől pótolják be az összecsapást, de nem Galacon, hanem Otopeni-ben az Allianz Țiriac Jégcsarnokban játszanak a csapatok.

A szezon elején már másodszorra fordult elő, hogy a galaci jégcsarnokban nem voltak megfelelő körülmények a mérkőzés megrendezésére. Szeptember 20-án szintén Galaci CSM és a Steaua közötti meccset kellett félbeszakítani az első harmad közepén, 1–0-s állásnál a Román Kupa csoportkörében, mert a jég felülete alkalmatlan volt a folytatásra. Ezt a találkozót azonban másnap már sikerült lejátszani, amely a házigazdák 4–2-es győzelmével zárult.