Huszonhárom találat a brassói hokimeccsen

Székely Sport 2022. január 03., 22:21 utolsó módosítás: 2022. január 04., 16:01

Lejátszották az első újévi mérkőzést a román jégkorong-bajnokságban, a hétfői játéknapon a Brassói Corona 23–0-ra győzte le a Sportul Studențesc csapatát.

A papíron vendég, de valójában házigazda brassói alakulat ahogy azt a hazai hokirajongók megszokhatták, kitömte az amatőr fővárosi együttest. Dave MacQueen játékosai már az első harmadban kilenc gólt rámoltak be, ezt követte hét-hét találat a második és a harmadik játékrészben.

A 23–0-ra győzedelmeskedő címvédőtől a mérkőzés jegyzőkönyve szerint Andrei Vasile és Kovács Mátyás is öt-öt gólig jutott.

A felek kedden 11 órától ismét összecsapnak a brassói jégcsarnokban.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Sportul Studențesc–Brassói Corona 0–23 (0–9, 0–7, 0–7)
Gólszerzők: Andrei Vasile 5x, Gajdó Balázs, Owen Williams, Molnár Zoltán 2x, Buda Gábor, Roberto Gliga, Chase Schaber, Kovács Mátyás 5x, Cole MacDonald 2x, Konsztantyin Csernyuk, Molnár Zsombor 2x
Kapura lövések: 15–77
Kiállítások: 43 (ebből Raul Caramafil 2+5+20 végleges fegyelmi büntetése), ill. 6 perc

A második mérkőzésen a Sportul 3–21 (0–6, 2–9, 1–6) arányú vereséget szenvedett Brassóban. Gólszerzők: Alexandru Barbu 2x, Florin David, ill. Radim Valchar 6x, Kovács Mátyás 3x, Gajdó Balázs 2x, Andrei Vasile 2x, Patrik Machala 3x, Buda Gábor 2x, Cole MacDonald, Pavlo Boriszenko, Andrei Haraga.
A bajnokság állása:
1. Csíkszeredai Sportklub 17 meccs/40 pont, 2. Gyergyói Hoki Klub 17/38, 3. Brassói Corona 16/32, 4. Galaci CSM 16/25, 5. Háromszéki Ágyúsok 13/21, 6. Bukaresti CSA Steaua 14/18, 7. Sapientia U23 11/0, 8. Sportul Studențesc 12/0.