A 2007-ben és később született fiatal hokisok számára kiírt vetélkedőre hét csapat nevezett be, öt erdélyi és kettő regáti: a Csíkszeredai ISK, a Gyergyószentmiklósi ISK, a Felcsík SK, a Székelyudvarhelyi VSK (amely Alcsík gárdájával közösen indított csapatot), a Brassói Corona, a Dunărea Galați és az ACS Olimpia Ploiești korosztályos együttese.
Az U16-os hokibajnokság hétvégi eredményei
Pénteken:
Dunărea Galați–Felcsík SK 1–15 (0–5, 1–4, 0–6).
Gólszerzők: Andrei Simionel, illetve Szekeres Róbert 3, Málnai Zalán, Péter Dániel, Mic Ádám, Ágoston Tamás, Kertész Ákos, Király Ádám, János Dávid, Váncsa Krisztián, Haim Brassai Milán, Ádám László, Sándor Dániel és Márton Örs.
Szombaton:
Dunărea Galați–Felcsík SK 2–5 (1–1, 0–1, 1–3).
Gólszerzők: Vlad Meca és Makszim Litvinenko, illetve Mic Ádám 2, Szekeres Róbert, Ágoston Tamás és Király Ádám.
Az U16-os hokibajnokság állása:
1. Felcsík SK 62 pont / 22 mérkőzés
2. Gyergyószentmiklósi ISK 47 pont / 22 mérkőzés
3. Brassói Corona 40 pont / 20 mérkőzés
4. Csíkszeredai ISK 40 pont / 24 mérkőzés
5. Dunărea Galați 21 pont / 24 mérkőzés
6. ACS Olimpia Ploiești 13 pont / 20 mérkőzés
7. Székelyudvarhelyi VSK 5 pont / 20 mérkőzés
A Felcsík SK már bajnok, előnye behozhatatlan. A tervek szerint minden csapat lejátssza a 24 mérkőzést.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!