Hosszabbításban győzte le a GYHK Galacot

Gergely Imre 2022. november 09., 21:49 utolsó módosítás: 2022. november 10., 10:24

Miután kedden gólzáport láthatott a gyergyói közönség, szerdán találatból jóval kevesebb volt. A 3–3 után a GYHK aranygóllal nyerte a galaciak elleni második mérkőzést.

A vereség után visszavágott a GYHK a galaci gárda ellen Fotó: Szász Adorján, GYHK

A játék képe ugyanaz volt, mint egy nappal korábban, az eredmény azonban teljesen más. Ezúttal sokkal kevesebb volt a gól, kevésbé céloztak pontosan a játékosok. A galaciak már az első húsz percben ellőtték a puskaporukat, Orbán vezető találatára hárommal válaszoltak. Nem volt ez jó előjel a későbbiekre nézve, de Demeter lehúzta a rolót, a meccs hátralévő részében hibátlan volt.

Az első szünet után Bodó emberhátrányban hozta közelebb a piros-fehéreket, a harmadik harmadban Jalonen egyenlített. Ebben a játékrészben mindkét csapat eldönthette volna a mérkőzést, de a helyzetek kimaradtak.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Jöhetett a hosszabbítás, amelyből még fél perc volt hátra, amikor Haaranen tette Sylvestre elé a korongot és a kanadai csatár a meccs alatt sorozatban kihagyott helyzetei után végre betalált, megmentve a GYHK-nak 2 pontot.

A gyergyóiak pénteken és szombaton is pályára lépnek, immár könnyebb ellenfél, a Sportul Studentesc ellen.

Jégkorong romániai bajnokság
Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 4–3 (1–3, 1–0, 1–0, 1–0)
Gólszerzők: Brance Orbán (5. perc), Chris Bodó (24.), Jimi Jalonen (46.), Sébastien Sylvestre (65.), illetve Artyem Szurszov (8., 17.), Vitalij Kiricsenko (14.).
Kapura lövések: 52–44.