Története legsikeresebb évét zárta a Brassói Corona, miután három trófeát is bezsebelt egy idényen belül, többek között a román bajnokságot és az Erste Ligát is. A klub elkezdte a felkészülést a következő szezonra, viszont egyelőre csak a „hazai” játékosok edzenek és Owen Williams, aki egyébként már megkapta a román állampolgárságot. A tréningeket a másodedző, Strenk Hunor tartja.
Ha minden a tervek szerint halad akkor hamarosan a többiek is csatlakoznak a kerethez, Dave MacQueen vezetőedzőt és a külföldieket jövő héten, augusztus 15-e körül várják.
A brassói együttes Owen Williams után újabb két játékost honosítana, ezáltal még több légióst tudna leigazolni és a keretben szerepeltetni.
A kapus Alex Dubeau és a csatár Jared VanWormer is jogosult lehet hamarosan a román állampolgárságra.
Mindketten kulcsfontosságú szerepet töltenek be a Coronánál.
Nemrégiben a Román Jégkorong-szövetség ugyanis bejelentette, hogy háromra korlátozza a külföldi játékosok számát egy csapaton belül, emiatt kellett stratégiát váltson a brassói alakulat.
„Jelenleg egy hét, nem román állampolgárságú játékosból álló keretben gondolkodunk a szezon elején. Owen Williams már megkapta az állampolgárságot, és ha minden jól megy, akkor Alex Dubeau és Jared VanWormer is megszerzi, ugyanis rendelkeznek minden szükséges dokumentummal és teljesítenek minden követelményt” – mondta el a Brassói FM-nek Bogdan Pelin, a Brassói Corona téli szakosztályának vezetője.
A vezetőség ragaszkodik a külföldiekhez, akik tavaly már bizonyítottak a csapatban, viszont Adam Holwell nem tárgyalt az együttessel, míg várhatóan Connor Sills és Chase Schaber is máshol folytatja.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!