Hirdetés

Hokis nagyüzem lesz hétvégén, egymást érik a mérkőzések

Erdélyi rangadó lesz vasárnap este a Vákár Lajos Műjégpályán. Telt házra számítanak
Fotó: Pinti Attila

2022. október 21., 11:26

Csíkszeredában három, Gyergyószentmiklóson pedig két mérkőzést rendeznek hétvégén a romániai jégkorong-bajnokság alapszakaszában. A vasárnap esti Sportklub–Brassó összecsapás Erste-ligás találkozó, de beszámít a honi pontvadászatba is.

2022. október 21., 11:26

Időrendi sorrendben, pénteken és szombaton a Gyergyószentmiklósi Hoki Klub a Sapientia U23 együttesét fogadja, míg a Csíkszeredai Sportklub pedig a Bukaresti Sportul Studențesc együttese ellen lép jégre a Vákár Lajos Májégpályán.

Gyergyószentmiklóson pénteken 18.30-tól kezdődik a mérkőzés, sozmbaton pedig 17 órától. A belépők felnőtteknek 20 lejbe, iskoláskorú gyerekek, nők és nyugdíjasok számára pedig 15 lejbe kerülnek. „A Sapientia U23 csapata hasonló típusú ellenfél, mint amilyen az Erste Ligában a fehérvári együttes. Fiatalok, bizonyítani akarnak, és erényük a gyorsaság.

Komolyan kell vennünk a találkozókat, és most erre kell fókuszálnunk, hiszen nyerni akarunk, de azért már gondolnunk kell a jövő heti magyarországi túránkra is, ahol négy nagy kihívás vár ránk. A két hétvégi meccsen ezért rotálni fogjuk a csapatot, felváltva így öt-hat játékos pihenőt tud kapni”

– mondta el Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője.

Csíkszeredában pénteken 18.30-tól, szombaton pedig délelőtt fél 11-től kezdődnek a Sportklub–Sportul találkozók, amelyekre a belépés díjmentes – tudtuk meg Sprencz Istvántól, a Sportklub illetékesétől. Vasárnap a Brassói Coronát fogadja a Sportklub, ez a mérkőzés 18.30-kor kezdődik, a Vákár Lajos Műjégpálya pénztára pedig 16 órakor nyit. A vasárnap esti meccsre egy belépő 25 lejbe kerül, a 14 éven aluliaknak pedig 10 lejes belépőt kell váltaniuk – közölte a csíki klub.

Hozó Levente, a Sportklub edzője szerint bármennyire könnyűnek tűnnek a Sportul elleni meccsek, a csapat számára megterhelő három nap alatt három meccset játszani. „Ez van, megpróbáljuk úgy kialakítani a programot, hogy mindenkinek jó legyen. Egyes játékosok több pihenőt kapnak, mások kevesebbet. A vasárnap esti, Brassó elleni meccs a legfontosabb, azt mindenképpen meg szeretnénk nyerni.

Jó hír, hogy az adott keret szinte teljes egészében bevethető lesz vasárnap estére. Sofron István hüvelykujjtörése után felépült és vasárnap vállalni szeretné a játékot. Garrett Clarke eltiltása lejárt, így vasárnap este ő is jégre léphet.

Fodor Csanád bordasérülés után játéka még kérdéses, az ő esetében az orvossal közösen döntünk majd. Jól halad a tavasszal súlyos fejsérülést szenvedő Salló Alpár felépülése, az ő esetében biztatóak az orvosi eredmények, a legfrissebb információk szerint novemberben ő is játékengedélyt kap majd. Mindhárom mérkőzésen győzni szeretnénk” – nyilatkozta Hozó a Székelyhonnak.

Brassó már hét közben lejátszotta soros mérkőzéseit, a barcasági gárda kétszer találkozott a Steauával, és mindkétszer győzött.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Bukaresti Steaua 6–3 (0–1, 4–2, 2–0), gólszerzők Radim Valchař 2, Michael van Wormer, Roberto Gliga, Andrei Vasile és Albert Zagidulin, illetve Roman Alekszjev, Andrei Filip és Péter Zsolt. 
Brassói Corona–Bukaresti Steaua 2–0 (0–0, 1–0, 1–0), gólszerzők Andrei Vasile és Jared VanWormer.

További program: pénteken 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc, Gyergyói HK–Sapientia U23 és Galaci CSM– Háromszéki Ágyúsok; szombaton 10.30-tól Sportklub–Sportul, 17 órától Gyergyói HK–Sapientia, 18.30-tól pedig Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok; vasárnap 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona. 

Erste Liga, 2022–2023, alapszakasz, Ötödik hét

Erste Liga, 2022–2023, alapszakasz

##
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
Győzelem h.u.Gy.h.
Vereség h.u.V.h.
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Budapest JAHC BJAHC
10
8
1
0
1
53-23
26
2
DVTK Jegesmedvék DVTK
11
5
2
1
3
35-29
20
3
Gyergyói Hoki Klub GYHK
9
6
0
0
3
44-25
18
4
FTC-Telekom FTC
9
6
0
0
3
30-24
18
5
Csíkszeredai Sportklub Sportklub
10
4
1
3
2
33-28
17
6
Debreceni EAC DEAC
12
4
1
1
6
40-46
15
7
Brassói Corona Brassó
11
4
1
0
6
28-33
14
8
Dunaújvárosi Acélbikák DAB
12
3
2
1
6
31-43
14
9
Újpesti TE UTE
9
2
0
1
6
24-32
7
10
Fehérvár HA19 FEHA19
9
1
0
1
7
12-47
4
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hengerelt a Sepsi OSK, a 2. Liga dobogóján telel ki (videóval)

A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.

Lotti újra a dobogón: Kézdivásárhely büszkesége második lett Észtországban

Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.

Székelyhon

Már ma este több százan tüntetni vonultak az oknyomozó dokumentumfilmben feltárt visszaélések miatt

Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.

`
Krónika

Megfizetünk az autóért: tudnivalók a gépjárműadó emeléséről

Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.

Krónika

Leprás megbetegedést észleltek Kolozsváron

Leprás (Hansen-kór) megbetegedést igazoltak Kolozsváron – jelentette be csütörtök este a bukaresti egészségügyi minisztérium.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

519 NHL-meccsel a háta mögött érkezik a Sportklubhoz

Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.

Zdeněk Doležal távozik a Csíkszeredai Sportklubtól

Közösségi médiás felületén jelentette be a Csíkszeredai Sportklub csütörtök délelőtt, hogy közös megegyezés alapján felbontották a nyáron leigazolt Zdeněk Doležal szerződését. A cseh légiós kék-fehérben 22 mérkőzésen 6 gólt szerzett.

Kettészakad a mezőny a román hokibajnokságban

Véget ért a román felnőtt férfi jégkorongbajnokság alapszakasza, a bajnokság december második felében, a két értékcsoportos középszakasszal folytatódik.

Péter Róbert: a második harmadot nagyon elrontottuk (videóval)

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának második székely rangadóját is a címvédő Gyergyói HK nyerte. A piros-fehérek két harmad alatt minden lényegi kérdést lerendeztek a Csíkszeredai Sportklub otthonában. Edzői értékelők.

Korán eldőlt a székely rangadó: a Gyergyó két harmad alatt lerendezte a Sportklubot

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának második székely rangadóját is a címvédő Gyergyói HK nyerte. A piros-fehérek már két harmad után kialakított négygólos előnnyel győztek a Csíkszeredai Sportklub otthonában.

Sima galaci sikerével középdöntős a Csíkszeredai Sportklub

Magabiztos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub a Galaci CSM otthonában a román jégkorongbajnokság alapszakaszában. A kék-fehérek végig kézben tartották a mérkőzést, és bebiztosították helyüket a középdöntőben.

Dobogót ért az Ágyúsok kiszenvedett győzelme a Sapientia ellen

A várakozásoknak megfelelően sikerült péntek este bezsebelni a három pontot a Háromszéki Ágyúsoknak hazai pályán a Sapientia U23 csapata ellen a kézdivásárhelyi Deme László műjégpályán. A sikernek köszönhetően az Ágyúsok a dobogón zárják az alapszakaszt.

Eltiltást kapott Láday, közleményt adott ki a Sportklub Skudra távozásáról (videóval)

Láday Tamást a vasárnapi Sportklub–DEAC meccsen történtek miatt tiltották el, időközben pedig a kék-fehérek bejelentették, hogy miért is távozott Csíkszeredából Peteris Skudra. Ondrej Machalától is megváltak.

Idegenben győzték le a Coronát az Ágyúsok

A legutóbbi hazai pályán elért pontszerzés után idegenben a győzelmet is sikerült begyűjtenie a Háromszéki Ágyúsoknak a Brassói Corona ellen, akik így jelenleg a bajnoki tabella harmadik pozíciójában tanyáznak.

Amikor kellett, akkor megverte a Csíkszeredai Sportklub a Steauát

Nem túl magas színvonalú meccsen könnyed győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub a Bukaresti Steaua ellen a román jégkorongbajnokság alapszakaszában. Ezzel a sikerrel a kék-fehérek nagy lépést tettek a felsőházba való kerülésre.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!