Székely rangadóval indul szombaton a négyes döntő, hiszen az első elődöntőben a Gyergyói Hoki Klub a Csíkszeredai Sportklubbal csap össze, majd az alapszakaszgyőztes és címvédő Brassói Corona a legjobbak közé az utolsó játéknapon bejutott Bukaresti Steauával találkozik.
A négyes döntő mérkőzéseire jegyek elővételben a bilete.ro oldalon válthatók. Az elődöntőkre a napijegyek 60 lejbe, kiskorúak számára pedig 30 lejbe kerülnek. A vasárnapi találkozókra a jegyek 80 lejért, kiskorúaknak pedig 40 lejért vásárolhatók meg. A szervezők VIP-bérleteket is kínálnak a tornára 250 lejért.
A hétvégi mérkőzésekre a rendezők a Sepsi Arénában a gyergyószentmiklósi szurkolók számára a C–G szektorokat (615 hely), a brassói drukkereknek a G, H, O és P szektorokat (651 hely), míg a csíkszeredai szurkolók részére a H–L szektorokat (571 hely) jelölték ki.
A mérkőzéseket élőben közvetíti a TVR Sport.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!