Beigazolódott, amiről már hetek óta pletykáltak, hogy a csíkiak légiósa, Antonin Honejsek elhagyja a csapatot. A cseh támadó múlt hét elején közösségi oldalán búcsúzott el kék-fehérek szurkolóitól, új együttese, a Budapest Jégkorong Akadémia HC pénteken délben jelentette be, hogy náluk folytatja.
Érdekesen alakult a jégkorongozó sorsa, hiszen tavaly decemberben érkezett Csíkszeredába, a Sportklub pedig június közepén jelentette be, hogy hosszabbított a csatárral. A klub vezetősége egyelőre nem kommentálta az átigazolást.
Honejsek alaposan kivette a részét a csíkiak sikeres szezonjából, hiszen az Erste Ligában 13 mérkőzésen 11 pontot termelt (4 gól, 7 assziszt), valamint a rájátszásban 16 meccsen további 12 pontot szerzett (6+6). A román bajnokságban 11 meccsen 19 pontot hozott össze (9+10).
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Immár több mint 50 százalékban elkészült az A1-es autópálya dél-erdélyi szakaszának még hiányzó, „medvealagutas” része, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a sztráda nem készül el az idei határidőre.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!