Úgy tűnik, nem csak az Erste Ligában, hanem a romániai jégkorongban is változnak az erőviszonyok. Csütörtökön az otopeni-i jégpályán fogadta a Steaua a Sportklub csapatát, és aligha gondolt volna bárki arra, ami ott következett: ifj. Timaruék 5–0-ra is vezettek, amikor a csíkiak megszerezték az egyetlen találatukat.
Mint utóbb kiderült, Reisz Áron gólja a végeredményt is beállította, a Steaua 5–1-re nyerte a romániai bajnokit.
A meccsen nem valamilyen újonnan szerződtetett légiós jelentette a különbséget: Andrei Filip három gólt lőtt, egyet-egyet egyenlő létszámnál, emberelőnyben és emberhátrányban. A hivatalos statisztika szerint a meccs nem a sok gólhelyzetről szólt, a Steaua kapujában Adorján Örs mindössze 23 lövést kellett hárítson míg Szamankov 25 lövést kapott.
A Steaua közel hét éves negatív sorozatot tört meg, hiszen 2016 januárjában nyert utoljára tétmeccset a Sportklub ellen.
A Sportklub vasárnap Gyergyószentmiklóson lép pályára az Erste Ligában és romániai bajnokinak számító mérkőzésen.
Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta ausztriai edzőtáborában az FK Csíkszereda. Szabó István együttese ezúttal 2–1-re kikapott a cseh élvonal újoncától, az FC Zbrojovka Brnótól.
A Gyergyói Hoki Klub jégkorongozója, Imre Patrik nemcsak a jégen nyújt őszinte játékot, hanem a labdarúgó-világbajnokság kapcsán is kimondja amit gondol.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Jelentős repedés és süllyedés keletkezett az A10-es autópálya Szászsebes és Torda közötti szakaszán, Torda közelében. A közösségi médiában közzétett felvételek alapján az útpálya két forgalmi sávját is érinti a károsodás.
A Pașca család által működtetett Bihar megyei otthonok engedély nélkül működtek ugyan, de lakóinak alapvető ellátása biztosított volt – így indokolta a bukaresti törvényszék Viorel Pașca előzetes letartóztatásának elutasítását.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!