Hiányzott a gyorsaság, a DAB is nyerni tudott Gyergyóban

Gergely Imre 2022. október 08., 21:44

Ahogy pénteken a Debrecen ellen, úgy szombaton a Dunaújváros ellen sem ment a Gyergyói Hoki Klub játéka. Görcsösen igyekeztek gólokat szerezni, de ez hibákhoz vezetett. A DAB megérdemelten vitte el a három pontot.

Otthon valami nem műkődik Fotó: Szász Adorján/GYHK

Nem nagyon lehetett érezni az átütőerőt a GYHK játékából. Éppen azt, ami a sikeres magyarországi túrán az erőssége volt a Szilassy Zoltán csapatának.

A  jégkorong Erste Liga szombati összecsapásának 11. percben ugyan még vezetést szerzett a hazai együttes Sylvestre emberelőnyös találatával, de Szalma még a szünet előtt egyenlíteni tudott, szintén emberelőnyben.

A második harmad közepén 5 percen belül 4 gólt láthattak a gyergyószentmiklósi nézők Császár juttatta előnyhöz a gyergyóiakat, de nemsokára már a DAB vezetett Léránt és Dézsi találataival, hogy aztán Bodó kiegyenlítsen.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Ha akadozott is a GYHK játéka, a 3–3-as döntetlen után még nem látszott, hogy itt nagy meglepetés születhet, folyamatosan támadtak a házigazdák, a DAB pedig minden inkább csak védekezett.

A harmadik harmadra nagyobb sebességre kapcsolva jöttek ki a hazaiak, közel voltak ahhoz hogy újra megszerezzék a vezetést, de a DAB kapujában Jarvinen parádézott, és a GYHK játékosai többször túljátszották a lehetőségeket, ami egy idő után egyre inkább görcsösséghez és hibákhoz vezetett.

Rossz passzok, eladott korongok adtak nagy esélyt a dunaújvárosiaknak, akik éltek is a lehetőséggel, a 47. percre 3–5 állt az eredményjelzőn.

Ebből Orbán még faragott, az utolsó percekben az egyenlítésért küzdöttek a piros-fehérek, de az ehhez szükséges koncentráció hiányzott, a végén pedig Somogyi egy ajándék koronggal lőtte be a 6. gólt, éppen, amikor Rinne elhagyni készült azt, hogy mezőnyjátékos jöhessen fel.

A GYHK szurkolói semmiképpen sem lehettek elégedettek a látottakkal. Ebben a csapatban több van, mint amit ezen a meccsen, vagy akár egy nappal korábban a Debrecen ellen mutattak. Szilassy Zoltán feladata, hogy felrázza a társaságot hétfőig, amikor a DVTK érkezik a gyergyószentmiklósi csarnokba.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz

Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 4–6 (1–1, 2–2, 1–3).
Gólszerzők:
Sébastien Sylvestre (11. perc), Császár Hunor (29.), Christopher Bodó (33), Brance Orbán (52.), illetve Szalma Zsolt (16.), Léránt René (30.), Dézsi Bence (31.), Erik Embrich (45.), Oliver Ödman (47.), Somogyi Balázs (60.).
Kapura lövések: 41–34.
Kiállításpercek: 12–8.