Hazai jégen is legyőzte a GYHK az Acélbikákat

Gergely Imre 2020. november 22., 21:53 utolsó módosítás: 2020. november 22., 22:07

Őszi magyarországi túrája során egyedül a Dunaújvárosi Acélbikákat tudta legyőzni rendes játékidőben a Gyergyói Hoki Klub. Ezt most hazai környezetben is elérték a piros-fehérek.

A piros-fehérek nagyot küzdve tartották otthon a pontokat. Fotó: Szász Adorján/GYHK

Komoly iramban zajlott az első harmad, volt dolga mindkét kapusnak. A dunaújvárosi Hughsonnak azért több. A gyergyóiak kétszer emberelőnyben rohamozhattak, a vendégek egyszer, de a lövések sorra elakadtak a két kapusban.

A legnagyobb lehetőség Silló előtt adódott, pár centin múlt. hogy egy előrevágott korongot a kapuból kitörő Hughson előtt érjen el. A kapus azonban elsodorta előle a játékszert, így ekkor még nem született meg az első gól.

A szünetig meg is maradt a 0–0.

A második játékrészben még inkább felpörgött a játék, és megjöttek a gólok is.

Az elsőt a GYHK új csapatkapitánya Koskiranta lőtte, egy remekül kijátszott akció végén.

Ki kell hangsúlyozni, hogy ez emberelőnyben történt. Ebben a szezonban ugyanis nagyon nem volt sikeres a gyergyóiak emberelőnyös játéka.

A játék továbbra is túlnyomórészt a vendégek harmadában zajlott, leszámítva azt a négy percet, amíg a piros-fehérek emberhátrányban kellett védekezzenek. Ebben a periódusban Basaraba kerülhetett volna óriási helyzetbe, de a játékvezetők les címén visszafújták. Nehéz lehetett megítélni, a közvetítés visszajátszásakor látszott, a kanadai csatár nem volt lesen a korong átvételekor.

A játék összképe nem ígérte, de egyenlített a DAB, Szappanos értékesített egy szép, sakk-mattig kijátszott ellentámadást.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A harmadik játékrész ismét 1–1-es állásnál következett, akárcsak két nappal korábban a GYHK-Ferencváros összecsapáson. Azonban most sikerült értékesíteni több gólhelyzetet is.

Elsőként Troncinsky bombázott a ketrecbe, megszerezve első találatát piros-fehérben, majd Szigeti lőtt egy kipattanó után, végül pedig Csergő is eredményes volt, Benedek pontos passzából.

Az Acélbikák innen már nem tudtak talpra állni, a Gyergyói Hoki Klub pedig behúzta a nagyon fontos három pontot.

Hétfőn pedig a Titánok ellen folytathatják, míg a Dunaújváros Brassóban vendégszerepel.

Jégkorong Erste Liga
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 4–1 (0–0, 1–1, 3–0)
Gólszerzők: Tero Koskiranta (25. perc), Marek Troncinsky (44.), Szigeti Ákos (53.), Csergő Hunor (55.), ill. Szappanos Dávid (36.)
Kapura lövések: 45–32
Kiállításpercek: 8–38 (a dunaújvárosi Mazureknek 10+20 perc fegyelmi)