Hazai győzelemmel kezdődött a Gyilkos-tó Kupa

Gergely Imre 2022. szeptember 02., 23:43 utolsó módosítás: 2022. szeptember 03., 10:16

Egy szoros első harmad után a másodikban háromgólos különbséget épített, majd a harmadikban leadta az előnyét a Gyergyói Hoki Klub, de a hajrában szerzett találattal megnyerte a Galac elleni meccset a Gyilkos-tó Kupán.

Fotó: Leopold Tamás

A GYHK kezdett jobban, több helyzet is kialakult Onodi ketrecénél, de a vezetést a galaciak szerezték meg Sursov emberelőnyös találatával. Három perccel később Vincze Péter találta el hajszálpontosan a felső sarkat a kapus kesztyűje fölött, így döntetlennel zárult az első játékrész.

A második legelején Császár fülelt le egy korongot a támadóharmadban, Orbán elé tálalt, aki ilyen helyzetben nem szokott hibázni. Most sem tette, így már a GYHK vezetett. Aztán a harmad második felében Silló és Szigeti is nagy gólt lőtt.

A kényelmes, háromgólos előny rá is nyomta a bélyegét a piros-fehérek koncentrációjára. A vendégek még a szünet előtt szépítettek, majd a harmadik harmadban újabb kettőt lőttek és tíz perccel a vége előtt 4–4 állt az eredményjelzőn.

A játék képe alapján bármi is lehetett volna a vége, helyzetek adódtak itt is ott is, de ebből csak egy vált góllá, Sylvestre látványos egyéni megmozdulással lőtte be az ötödik gyergyói gólt, amivel végül meg is nyerte a mérkőzést a Szilassy-legénység.

A mérkőzés végén különdíjakat vehettek át a két csapat legjobbjai, a gyergyóiaktól Sylvestre, a galaciaktól Baskov érdemelte ezt ki.

A Gyilkos-tó Kupa szombati napján a Galaci CSM a Háromszéki Ágyúsokkal találkozik, majd pedig vasárnap GYHK–Ágyúsok mérkőzést rendeznek. Mindkét összecsapás 19.30-kor kezdődik.

Jégkorong Gyilkos-tó Kupa:

Gyergyói Hoki Klub – Galaci CSM 5–4 (1–1, 3–1, 1–2).
Gólszerzők: Vincze Péter, Orbán Brance, Silló Arnold, Szigeti Ákos, Sébastien Sylvestre illetve Artyom Sursov, Patrick Machala 2, Hildebrand Szabolcs.