Hazahozza a párharcot a GYHK, Gyergyószentmiklóson avatnak bajnokot

Gergely Imre 2023. március 29., 22:19 utolsó módosítás: 2023. március 29., 22:21

A kétmeccses hátrány után kétgólos hátrányból hozta vissza a jégkorong Erste Liga döntőjének hatodik mérkőzését a Gyergyói Hoki Klub, ezzel kiegyenlítette a párharcot, és a hetedik összecsapáson pénteken hazai jégen hódíthatja el a bajnoki címet.

Fotó: Pintér Noémi

Azért lépett jégre szerdán este a Tüskecsarnokban a Ferencváros otthonában a székelyföldi gárda, hogy vissza vigye a párharcot Gyergyószentmiklósra.

Ehhez az első lépést a csapatkapitány Orbán tett meg, amikor egy lendületes akció végén Sylvestre kipattanója után a házigazda ketrecébe verte a korongot. Ezt követően akadtak helyzetek mindkét oldalon, de Rinne is verhetetlen volt, illetve Arany is tette a dolgát.

A második harmad elején minden összejött a Fradinak, először is kivédekeztek egy emberhátrányt, majd háromszor is betaláltak kontrából, illetve megpattanó korongokkal.

Nagy erőket mozgósított a GYHK a kétgólos hátrányban, de ebben a játékrészben nem sikerült csökkenteni a különbséget.

Aztán jött egy olyan harmadik harmad, amire sokáig fognak emlékezni a gyergyói szurkolók. Marttinen szépített, Haaranen egyenlített, majd Bodó belőtte a negyediket. A hangulat, ami a Tüskecsarnok zsúfolásig telt vendégszektorában uralkodott, az leírhatatlan...

Az utolsó percekben mindent megpróbált az FTC, de a piros-fehérek igazi harcosként védekeztek, blokkolták, vetődtek a lövésekbe.

Letelt a játékidő. Győzött a Gyergyói Hoki Klub. Pénteken óriási meccs lesz Gyergyószentmiklóson.

Jégkorong Erste Liga, döntő, hatodik mérkőzés:

FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 3–4 (0–1, 3–0, 0–3).

Gólszerzők: Farkas Simon (26.), Seregély Máté (30.), Turbucz Martin (33.), illetve Brance Orbán (4.), Jiry Marttinen (44.), Matias Haaranen (49.), Chris Bodó (55.).
Kapura lövések: 31–31.
Kiállítás percek: 6–4.