Hátrányból egyenlített, a ráadásban kikapott a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2022. szeptember 22., 22:29

Vereséggel kezdte a 2022–2023-as jégkorong Erste Ligát a címvédő Csíkszeredai Sportklub. A székelyföldi gárda csütörtökön este hosszabbítás után maradt alul a BJAHC otthonában.

Sokat kellett dolgoznia a címvédőnek Fotó: Várhegyi Erna/BJA

Hamar, már a második percben gólt kapott a Sportklub Káposztásmegyeren, a Vasas Jégcentrumban, ahol a házigazdák kihasználtak a mérkőzés első, az első harmad egyetlen hazai emberelőnyét: Pozsgai távoli lövése a csíki kapuban kötött ki (1–0).

A BJAHC agresszív játéka a 15. percben újabb találatát hozott, amikor Kirilis közelről belőtte a kipattanót (2–0).

Az első szünetig a Sportklub volt veszélyesebb, és Reisz révén a 17. percben sikerült a szépítés: a csíki játékos közelről pofozta hálóba a korongot (2–1).

Az első húsz percben a székelyföldieknek négy emberelőnyük volt, de egyet sem tudtak gólra váltani.

Iramos, szép hokit hozott a második harmad, melynek egyetlen találatát a vendégek neve mellé írták, a 32. percben Rokaly Szilárd közéről kilőtte a felső sarkat (2–2).

Fotó: Várhegyi Erna/BJA

Nem hozott gólt a harmadik játékrész, így következett az öt perces ráadás, amelyet emberhátrányban kezdett a Sportklub. Ezt kivédekezte, viszont a folytatásban, a 64. percben egy eladott korongból a BJAHC belőtte a győztes találatot.

A ráadásban elért győzelemért a hazaiak kettő pontot kaptak, a vendégek pedig egyet.

A nap másik meccsén a Brassói Corona nyert a FEHA 19 otthonában.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Budapest JAHC–Csíkszeredai Sportklub 3–2 – hosszabbítás után (2–1,0–1, 0–0, 1–0).
Gólszerzők: Pozsgai Tamás (2. perc), Kirils Galoha (15. és 64.), illetve Reisz Áron (17.) és Rokaly Szilárd (32.).
Kapura lövések: 28–35.
Büntetőpercek: 12–12.
Játékvezetők: Nagy Attila és Mach Márton, illetve Fényi S. Barnabás és Balla Norbert.

A másik mérkőzésén: FEHA19–Brassói Corona 1–3 (0–1, 1–0, 0–2).
Gólszerzők: Antons Trastasenkovs (24.), illetve Kóger Dániel (20.) és Radim Valchař (41. és 59.).